banner198

GENÇLER, GELECEĞİN TEMİNATIDIR

Çankırı Memur Sen İl Başkanı Turgut Ünal, 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

GENÇLER, GELECEĞİN TEMİNATIDIR
banner145

Çankırı Memur Sen İl Başkanı Turgut Ünal, 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Toplumların geleceği, bugünün çocukları ve gençleridir. Yarınımızın nasıl olacağı bugünün gençlerine verdiğimiz eğitim ve gösterdiğimiz yaklaşımla ilgilidir. Geleceğe yönelik projelere sahip, lider ülke, lider millet olma hedefleri olan bir gençliğin başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

TBMM’nin ilk açıldığı ve Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ı çocuklara hediye eden Gazi Mustafa Kemal, özgürlüğe giden yolda ilk adımın atıldığı 19 Mayıs’ı da gençlere bayram olarak hediye etmiştir. Özgürlük ve bağımsızlık duygusunun küçük yaşlarda ve gençlik yıllarında edinilecek kazanımlar olduğu gerçeğinin, haklılığı her geçen gün bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

 

Toplumsal bilinci yüksek, istiklal ve istikbale yönelik hedefleri olan, ulusal birlik ve beraberliğe önem veren bir nesil, geleceği sağlam temeller üzerine inşa edilecek bir devletin sigortası olacaktır. Bugünün büyüklerine düşen ise, gelecekte ülke yönetimini teslim edecekleri gençlerin sorumluluk bilinciyle, hür ve özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

 

Her bakımdan donanımlı gençlik, yönlendirmelere gelmeyecek, kendisine yapılan provakatif çağrılara cevap vermeyecektir. Ülkesi ve milletinin bölünmez bütünlüğüne yönelik tehditlere karşı da sağına ve soluna bakmadan kendisini sorumlu hissederek, üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin bayramını kutluyor, ekonomik ve siyasi alanda özgürlüklerini kazanmış; geleceğe umutla bakan lider ülke Türkiye’nin gelecekte aydınlık günlere kavuşacağına olan inancımızı paylaşıyoruz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER