banner198

Hava ambulansıyla gelen mutluluk

Sabah saatlerinde Çankırı Devlet Hastanesine getirilen S.O. doğum sonrası aşırı kanama nedeniyle hava ambulansıyla Ankaraya nakledildi.

Hava ambulansıyla gelen mutluluk
banner145

Sabah saatlerinde Çankırı Devlet Hastanesi Doğum servisine gelen S.O. doğum sonrası yaşadığı aşırı kanama nedeniyle bakanlığa ait sağlık ambulansı ile Ankara-Etlik Doğumevine nakledildi.

 

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada “Devlet hastanemize doğum için müracaat eden vatandaşımız acilen alındığı doğum servisinde yaptırılan doğumla birlikte üst düzeyde aşırı bir kanama ile karşılaşılınca, Ankara’ya nakil ihtiyacı hissettik. Ancak annenin ve karnındaki çocuğun yaşamını tehlikeye atmamak için bakanlığımızın uygulamaya koyduğu hava ambulansını kullandık. Etlik Doğumevine yetiştirilen S.O yerinde ve zamanında yapılan müdahale ile hayati tehlikeyi atlattı. Ben öncelikle ve yeni doğan yavru ile birlikte annesine ve ailesine geçmiş olsun derken, Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşımıza hizmet konusunda tüm gayretimizi ve imkanlarımızı kullandığımızın bilinmesini isterim” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER