banner198

SKANDAL.. Hava ambulansı inemez... Çimler mahvolur...

Çankırıda bir ilk yaşandı ancak perde arkası hayli ilginçliklerle dolu. İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız konuya neden ve nasıl dahil oldu...

SKANDAL.. Hava ambulansı inemez... Çimler mahvolur...
banner145

Çankırıda bir ilk yaşandı ve hava ambulansı ile bir hasta Çankırı'dan Ankara'ya nakledildi. Ancak perde arkası hayli ilginçliklerle dolu. İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız konuya neden ve nasıl dahil oldu?

 

Olayların gelişimi...

28.01.2009 Çarşamba günü İlimiz Çankırı Devlet Hastanesi Kadın doğum servisinde normal doğum ile bir kız çocuğu dünyaya getiren S.O. isimli vatandaş kanamasının durmaması üzerine Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Murat Gültekin tarafından Ankara iline sevk edilmesine ilişkin durum Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Komuta Kontrol Merkezine bildirildi.

 

Yapılan değerlendirme ve hastanın durumundaki ciddiyet göz önüne alınarak hava ambulansı ile Ankara’ya sevk edilmesi kararı verildi.

 

Bir yandan 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi ile görüşülürken öte yandan Çankırı’ya gelecek olan hava ambulansının nereye inebileceği tartışıldı. Güvenli bir iniş ve kalkışın olabileceği tek yer Çankırı Atatürk Stadı zeminiydi. Bunun için de Çankırı İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız’la irtibata geçildi.

 

Tuhaf gerekçe şaşkınlık yarattı!

Sağlık Müdürlüğü yetkilileri olayı kendisine özetleyerek anlattılar ve Ankara’dan gelen hava ambulansının Atatürk Stadı zeminine inmesi yönünde izin verilmesini talep ettiler.

 

Çankırı İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin bu talebine uzun süre direndi! Gerekçe olarak da “Bu sahada 2. Lig maçları oynanmakta. Sahaya inecek olan helikopter sahanın zeminine zarar verecek. Bu kış şartlarında zeminin onarılması da mümkün olmaz. Ben bu sorumluluğu alamam” dedi.

 

Hastane ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından olayın ciddiyeti ile ilgili yapılan uyarılar neticesinde İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız nihayet ikna oldu ve helikopterin Atatürk Stadına inmesine izin verdi!

 

Ankara 112 Şube Müdürlüğü ile irtibata geçilerek hava ambulansının ineceği ilimiz Atatürk stadına hastanın 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi ekiplerince güvenli bir şekilde getirildi.

 

Saat 12.40’da hasta 112 Devlet Hastanesi acil servisi ekipleri tarafından hava ambulansı ekiplerine devredilerek hastanın Ankara Etlik Doğum evine nakli başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Bir ilk yaşandı ama...

 

Olay bu sürecin sonunda mutlu sonra bitti. Çankırı'da ilk kez bir vatandaş hava ambulansıyla Ankara'ya nakledildi ve...

 

Çankırı'da yaşanan bu durum İl Gençlik Spor Müdürü Gürhan Yıldız uzun süre hafızalardan silinmeyecek "Çimler bozulur! Ben bu sorumluluğu alamam" şeklindeki tuhaf savunma ise gerçekten unutulacak cinsten olmasa gerek…

 

Not: Hasta nakli ile ilgili fotoğraflar Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü web sayfasından alınmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER