banner198

Karayalçından Fedarasyona ziyaret...

CHP Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın Ankara Çankırı Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.

Karayalçından Fedarasyona ziyaret...
banner145

Beraberinde Altındağ Belediye Başkan Adayı Ümit Buğdaycı, Keçiören Belediye Başkan Adayı Taner Bütün,  Pursaklar Belediye Başkan Adayı Nuri Akgül ile Ankara Çankırı Caddesindeki Çankırı Dernekler Federasyonuna gelen Karayalçın’ı Çankırılıların oluşturduğu yoğun kalabalıkla, Federasyon Genel Başkanı Adem Can karşıladı.

 

Makam odasında misafir ettiği Karayalçın’a, Ankara’da yaşamakta olan yaklaşık 500 bin Çankırılı’nın yönetimde de söz sahibi olmak istediklerini söyleyen Adem Can’a, Karayalçın’ın cevap verdiği yer, Federasyonun Yaren salonu oldu.

Yaren salonunda kendisine yer bulmakta şanslı olan 200'ü aşkın insanın yanında, bir alt kattaki kafeteryadaki 250 kişi ile koridorlardaki, üst kattaki makam oda ve salonundaki Çankırılılarla yaklaşık bin kişinin dinleme olanağına kavuştuğu konuşmasında; ''Sizleri köklerine bu kadar bağlı Çankırılılar olarak kutluyorum. Ben de yolu sınırlarınızdan geçen bir Karadenizli  olarak sizleri Ankara hemşeriliğine davet ediyorum. Doğduğumuz yer kadar, doyduğumuz yer de bizim memleketimiz olmalıdır.” dedi.

 

Konuşmasına Adem Can’ın, Federasyona bina İsteği ile başlayan Karayalçın, “Memleket örgütlerinin birer sivil toplum kuruluşu olarak, Ankara’yı yönetirken yanında görmek istediği  kurumlar olduğunu söyleyerek bu isteğimizin memnuniyetle yerine getirileceğini belirtti.

 

CHP Çankırı İl Başkanı Fikret Tatlıcı, Çankırı eski İl Başkanı Mehmet Battal ve CHP  Çankırı İl Belediye Başkan adayı Bahattin Ayhan, Kurşunlu Belediye Başkan adayı Ramazan İnce, Çerkeş Belediye başkan adayı İbrahim Gönültaş, Şabanözü Belediye başkan adayı Mustafa Sarı, Ilgaz Belediya başkan adayı Ufuk Geyikci’nin yanlarında il ve ilçe yöneticileriyle katıldıkları toplantıda söz alan Bahattin Ayhan’da Çankırı projelerini anlatarak, Çankırı’da düzeyli politika, şeffaf Belediyecilik, çağdaş şehircilik yapacaklarını, Çankırı’yı 250 bin nüfuslu şehir olmaya hazırlayacaklarını söyledi.

(Fotoğraflar: Ömer Faruk Eryılmaz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER