banner198

Kızılaydan Teşekkür Plaketi

Kızılay tarafından Çankırı daki kan bağışı kampanyalarına desteklerinden dolayıbelediye başkanı ve yardımcılarına plaket verildi.

Kızılaydan Teşekkür Plaketi
banner145

Kızılay tarafından Çankırı’daki kan bağışı kampanyalarına desteklerinden dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Belediye Başkan Yardımcıları Mithat Kılıç, Arif Çıyan ve Mehmet Çayır’a plaket takdim verildi.

 

Beraberinde Kızılay Çankırı Şube Başkanı Muzaffer Gülburun ve Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Asiye Şahin ile birlikte Belediyeye gelen Ankara Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. İbrahim Günay, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Başkan Yardımcıları ile bir süre sohbet etti. Çankırı’da düzenledikleri kan bağışı kampanyalarından belediyenin göstermiş olduğu yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür eden İbrahim Günay “Sayın Belediye Başkanımızın ve Başkan Yardımcılarımızın şahsında tüm Çankırı halkına kampanyalarımıza gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’te kan bağışının insan hayatı açısından son derece önemli olduğunu belirterek “Sosyal sorumluluk anlayışı gereği başlatılan bu tür kampanyalara her türlü desteği veriyoruz bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kızılay yetkilileri Çankırı’da 2010 yılında 1250 ünite kan bağışı toplandığını buna karşılık Çankırı Devlet Hastanesi ve Özel Karatekin Hastanelerinde tedavi gören hastalara ihtiyaç duyulan 1260 ünite kanın Kızılay’dan karşılandığını belirttiler. Ayrıca 2011 yılı Mayıs ayı itibariyle şu ana kadar Çankırı’dan 800 ünite kan bağışı gerçekleştiği de kaydedildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER