banner198

Öğretmenin Sınırı Yok

Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim seminerlerine öğretmenlere yönelik "Öğretmenin Sınırı Yok” projesi ile devam ediyor.

Öğretmenin Sınırı Yok
banner145

Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim alanında hız kesmeden yürüttüğü eğitim seminerlerine öğretmenlere yönelik “ Öğretmenin Sınırı Yok” projesi ile devam ediyor.


Öğretmen Akademisi Vakfının düzenlemiş olduğu  ‘’Öğretmenin Sınırı Yok’’ projesi Çankırı da ilk olarak İlklerin Okulu Şehit Yahya İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okullarında başladı.
               

İki gün boyunca devam eden seminerlere her iki okulun öğretmenleri yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek de katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek “Hayatın her alanında öğrenmenin yaşı ve sınırının olmadığını belirterek, baş döndürücü bir hızla gelişen ve değişen bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz, Bu seminerle birlikte öğretmenlerimizin daha önceden sahip olduğu ama her zaman kullanamadığı bazı bilgilerin ortak yapılan etkinlikler sayesinde gün yüzüne çıkmasını ve kendilerini ve bilgilerini yenilemelerini sağlamayı amaçlıyoruz, artık biliyoruz ki günümüz dünyasında aldığımız bir diploma bizi 40 yıl idare etmez bu yüzden Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Eğitimin her alanında eğitim felsefesi ile bir ekip ruhu içerisinde başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum, Eğitim ve öğretimde en önemli unsurlardan olan iletişim, empati, liderlik ve sürece müdahale vasıflarının tüm öğretmenlerde olması gerektiği yapılan etkinlikler ile birlikte bir kez daha ortaya konmuştur, Bu seminerleri İlimizdeki tüm okullarda tekrar edeceğiz” dedi.

 

 

 

Seminerlere katılan öğretmenlerde ”Bu seminerle birlikte Eğitim Fakültelerinde edindiğimiz sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme gibi bildiğimiz, eğitimini aldığımız fakat bu yöntemlerin çeşitli tekniklerine baş vurmadığımız  konuları tekrar sınıflarımızda kullanmamız gerektiğini, bunları bilmek kadar uygulamanın da önemli olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatıldı.

 

Her alanda başarıya ulaşmak için takım çalışmasının ve bu oluşturulan takımlardaki ekip ruhu ve samimiyetin oluşturulmasının mutlak başarıyı getireceği, seminer içinde yapılan ve katılımcı öğretmenlerimizin çok eğlendiği etkinlikler ile ortaya konulmuştur. Ayrıca başarıyı sağlamak için ekiplerdeki motivasyonun da çok etkili olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır” dediler.

Şehit Yahya Coşkuner İlköğretim Okul Müdürü O.Kemal Karakuş ve Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Nadir Kayaş’ta “Öğretmenin Sınırı Yok seminerine katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Petek’e Öğretmen Vakfı Akademisi ekibine ve seminere katılıp tüm samimiyeti ile etkinliklere katılan  öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304