banner198

Oradaki B.İ.Z lere Yardım Kampanyası

ÇANGENÇ oradaki B.İ.Z lere Yardım Kampanyası ile Çankırı daki miniklerin yaralarına derman olmaya hazırlanıyor

Oradaki B.İ.Z lere Yardım Kampanyası
banner145

ÇANGENÇ'li gençler, Çankırı özlemini ilin gelişimine yaptıkları katkıyla ödüyor.

İstanbul'da yaşan Çankırılı gençler, memleketlerinden kilometrelerce uzakta ekmek peşinde koşmalarına rağmen, Çankırı'ya duydukları hasret ve özlemi ilin gelişimine yaptıkarı katkıyla ödüyor.

Çankırı’nın farklı ilçelerinden katılan Çankırı Sevdalısı 18 gencin bir ara gelmesiyle kurulan  İstanbul Çankırı Gençlik Derneği, Sivil Toplum Kuruluşu olmanın getirdiği duyarlılığı göstermeye devam ediyor. 

150'e yakın üyesi ile  bir çok organizasyona imza atan, düzenledikleri yardım ve destek kampanyalarıyla giderek büyüyen dernek, Çankırı'nın en güçlü sivil toplum kuruluşu olma yolunda hızla ilerliyor.

Bu günlerde ise ''Oradaki B.İ.Z'lere Yardım (BEN BURADAYIM)'' adlı kampanya ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda bir anasınıfını düzenlemek için harekete geçen gençler, bütün Çankırılıları bu kampanyaya destek vermeye çağırıyor.

Çankırı Postası'na konuşan kampanya sorumlusu Ramazan Üngör, ''Oradaki B.İ.Z'lere Yardım Kampanyası ile 2009 yılında bir TIR dolusu giysi, kırtasiye, kitap yardımında bulunarak ilk  kampanyamızı başarıyla tamamladık. 2010 yılında bir kütüphane açılışı yaparak Çankırı'ya ilk kütüphane açan sivil toplum kuruşu olma özelliğini kazandık. Bu yıl ki amacımız ise meleketimizdeki bir anasınıfa yeniden hayat vermek. Kampanyamız ile Çankırı'nın kanayan yarası birçok anaokuluna hayat vermeyi ve Çankırı'da diğer okullarımıza da kütüphane açmayı amaçlıyoruz.'' şeklinde konuştu.

ÇANGENÇ'li gençlerin yaptığı bu kampanyanın diğer bir özelliği ise yardımı yapan ile yardımı ihtiyaç duyan arasındaki bağı sağlamak ve her iki tarafı da bir araya getirmek. Kampanya'nın bitiş tarihi olan 18 Şubat 2011 tarihinde miniklerin kapıları çalınarak onlara ''B.İ.Z Buradayız!'' demeyi planlayan Çankırı Sevdalıları, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında seslerini duyurmak için elinden gelen çabayı gösteriyor.  

İstanbul Çankırı Gençlik Derneği , ''BEN BURADAYIM!  PEKİ YA SİZ NEREDESİNİZ?''  slogonu ile tüm Çankırı'yı bir bayrak altında toplamayı hedefliyor.

Kampanya’ya katılmak isteyen okuyucularımız detaylı bilgiyi 0532 709 89 94 nolu telefondan ya da yardim@icgd.org.tr  ve info@icgd.org.tr  mail adreslerinden öğrenebilirler

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER