banner198

Şehit acısına tuz basan konser

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin daha şehit acısı dinmeden düzenlediği konser acıya tuz bastı.

Şehit acısına tuz basan konser
banner145
Çankırı'da şehit Jandarma Er Latif Aşıkmuslu cenazesinin defnedilmesinin üzerinden üç saat geçmeden Çankırı Karatekin Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi oda konseri düzenlendi. Acıya tuz basan konserin iptal yada ertelenmemesi büyük tepki topladı.


Hakkari Şemdinli'de Pazar günü asker kontrol noktasına bölücü teröristlerce düzenlenen canlı bomba saldırısında şehit düşen 18 kişiden biriside yirmi yaşındaki Çankırılı  Jandarma Er Latif Aşıkmuslu'ydu .  Çankırı Korgun Karatekin köyü nüfusuna kayıtlı Latif Aşıkmuslu Salı günü öğle namazı sonrasında Karatekin köyünde toprağa verildi.


Ancak şehit askerimizin daha toprağa verilmesinden saatler geçmişti ki;  ÇKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi saat:17.00'da 100. Yıl Kültür Merkezinde  oda konseri düzenlendi. Üniversite yönetiminin duyarsızlığı  şehit acısını yüreklerde yaşayan Çankırılıları derinden üzdü. 


 - Teke, "Daha duyarlı olunabilirdi"-

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Emekli Astsubay Yüksel Teke olayı kınayarak, konserin iptal edilmiş olması veya ertelenmesi gerektiğini ifade etti. Teke, 'Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanımız bile yoğunlukta işini gücünü bırakarak şehit ailemizin acısını paylaşmak adına cenaze törenine gelmişken ilimizde sevilen üniversitenin bu şekilde bir faaliyet yapması yüreklerimizi dağladı. Daha duyarlı olunabilirdi." ifadelerini kullandı.-İsimler değil rakamlar konuşulur oldu-

Şehitlerin artık isimlerle değil rakamlarla konuşulduğu günümüzde üç saat önce defnedilen bir Mehmetçiğin bile yasının tutulmaması toplumun hele hele eğitim camiasının geldiği son durumu gözler önüne seriyor.


Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
KOCAREİS
KOCAREİS - 6 yıl Önce

bunlari bi̇ sorgulatmak lazim paralelle yada hdpyle bi̇ akrabaliklari varmi bunlarin bu topraklarda yaşamaya hakki yokkk....!!! burası çankırı adamı kabak oyar gibi oyarlar hemşerim..... herkes haddini bilsin

SIRADAKİ HABER

banner259