banner198

Sevda Karaali Şireciden ince ayar bir açıklama

Çankırı Belediye Başkan aday adaylarından Sevda Karaali Şireci gazetemize yayımlanması ricasıyla anlayana sivrisinek saz... mealinden bir mesaj gönderdi.

Sevda Karaali Şireciden ince ayar bir açıklama
banner145

AK Partinin Çankırı Belediye Başkan aday adaylarından Sevda Karaali Şireci gazetemize yayımlanması ricasıyla "anlayana sivrisinek saz..." mealinden bir mesaj gönderdi.

 

Sevda Karaali Şireci'nin yazılı mesajı şöyle:

 

"Günün birinde Japonya'da çalışkanlığı karıncayı, sabrıyla  kaplumbağayı, azim ve kararlılığıyla keçiyi imrendiren bir kadın yaşarmış. Herkes bilirmiş ki o önce düşünür, sonra tasarlar, sonra bakar, sonra görür, sonra gösterir en sonra da inandırırmış.

 

Günlerden bir gün büyük gemilerle başka ülkelerden gelen deniz tüccarlarından bir tohum almış. Tüccar ona demiş ki 'bu öyle bir tohum ki önce toprağın, sonra ekenin sonra da meyvesinden faydalanacakların sabrını, emeğini ister. Şayet sabırlı değilsen hiç alma' demiş. 'Çünkü bu tohumu toprağa ektiğinde insanlar bitki görmek isteyecek. Meyve almak isteyecek. Oysa sen yıllarca hiç kimsenin görmediği toprak altındaki bir tohumu yıllarca sulayacaksın, bakacak, emek verip sahipleneceksin. Bu arada sana deli diyecekler, boş işlerle uğraşıyor diyecekler, gülüp alay edecekler, hayalci diyecekler.'

 

Kadın derin bir tebessümle almış tohumu. Ve hiç kimsenin ot bitmez dediği bir yere ekmiş. Çevresini çevirmiş. Sulamış, gübrelemiş, sahiplenmiş. Bir yıl, iki yıl , üç yıl derken şehrin ileri gelenleri alay etmeye başlamışlar. 'Biz bu kadını akıllı sanıyorduk, meğer bir hayali tohuma hizmet edecek kadarmış aklı' diye. Ama o hiç yılmamış, yorulmamış.

 

Ve bir sabah küçük bir fidan ertesi gün bir ağaçla karşılaşmışlar. Meğer o tohum gelişimini toprak altında tamamlayıp ancak olgunlaşınca yeryüzüne çıkarmış.

 

Uzun lafın kısası; Sevda Karaali Şireci'nin de Çankırı siyasetindeki yolculuğu bu Sabır Tohumuna benziyor. Herkese, her şeye rağmen ben bu tohumu sevgiyle, saygıyla, kimseyi kırmadan, incitmeden, kendi ilkelerimden de taviz vermeden sulamaya devam edeceğim.

 

Elbet günün birinde yeryüzüne çıkacak, yaprakları ışıl ışıl parlayan, dallarında kuşlar öten, gölgesinde insanların serinlediği, bir ağaçla karşılaşacağız.

 

Partimiz tarafından yeniden belediye başkan adayı olarak gösterilen Çankırı Belediye Başkanımız sayın İrfan Dinç'e başarılar dilerim.

 

Sabırla ve sevgiyle kalın…"

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER