banner198

Sıcaklıklar 1 ila 3 derece artacak

Son günlerde inişli çıkışlı yaşanan hava sıcaklıkları yarından itibaren Çankırı da ve yurt genelinde 1 ila 3 derece artacak.

Sıcaklıklar 1 ila 3 derece artacak
banner145

Son günlerde inişli çıkışlı yaşanan hava sıcaklıkları yarından itibaren Çankırı’da ve yurt genelinde 1 ila 3 derece artacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, bugün Çankırı ve çevresinde öğle ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar, Türkiye genelinde 1 ila 3 derece artacak.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak

MARMARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Kuzey ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Manisa, Kütahya ve Uşak, akşam saatlerinde Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Isparta çevreleri kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batı ilçeleri, Çankırı ile, akşam saatlerinde Ankara ve Çankırı çevreleri kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, akşam saatlerinde Kastamonu ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa çevreleri aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Ardahan çevreleri öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER