banner198

TBMM'ye “ israil askeri İSTEMİYORUZ” dilekçesi!

Çankırı Gönüllüleri Platformu “Türkiye’de israil askeri istemiyoruz” konulu dilekçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonuna gönderdi.

TBMM'ye “ israil askeri İSTEMİYORUZ” dilekçesi!
banner145
 Karatekin Park’ında toplanan bir grup platform üyesi adına basın açıklaması yapan Ethem DARENDELİ “Biz, katillerle aynı mahallede oturmayı, aynı sokakları paylaşmayı, aynı okullarda okumayı ve aynı işyerlerinde çalışmayı kabul etmiyoruz.” açıklamasını yaptı.

israil_asker_ethemDarendeli basın açıklamasına şöyle devam etti:

Bizler Çankırı Gönüllüleri olarak; Filistin’de işgalin son bulmasını, Gazze’deki hukuksuz ambargonun kalkmasını ve katliamların bir an önce durdurulmasını isteyen Çankırı’lı vicdan sahipleriyiz. “Hiçbir şey yapamamaktan yakınan herkes işgali anlatan sadece bir cümle kursaydı bütün dünya Filistin’deki işgale, katliamlara ve zulme karşı durabilirdi” diye düşünüyoruz. Adaleti sağlayabilmek, haksızlıklara son vermek ve zulme karşı durmak; en yakındaki adaletsizliğe, en görünür haksızlığa ve en bariz zulme karşı mücadele etmeyi gerektirir. Bu gerçekten hareketle, Türkiye’den Filistin’e giderek savaşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına karşı tavır almak, mazlumlardan yana olduğunu söyleyenler için en temel görevdir.

Bakanlar Kurulunun 05 Temmuz 1993 gün ve 93/4613 sayılı kararı gereğince Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen, birden fazla tabiiyetli yükümlülerin yaptığı askerlik hizmetiile ilgili düzenlemeye göre, İsrail’de yapılan askerlik hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti’nde sayılmaktadır. Buna dayanarak hem İsrail hem de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar, İsrail’de askerlik yapıyorlar, savaşa çağrıldıkları zaman gidiyor ve Türkiye’ye döndüklerinde Filistinli çocukları öldürmemiş, Gazze’de pazar yerlerini vurmamış ve Nablus’ta işgali reddeden gençleri gerçek mermilerle hedef almamış sıradan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

israil_asker_pttBiz, katillerle aynı mahallede oturmayı, aynı sokakları paylaşmayı, aynı okullarda okumayı ve aynı işyerlerinde çalışmayı kabul etmiyoruz.

Çünkü, Filistinli çocukları ‘İsrail Ordusu’ üniforması giyerek ve ABD silahı kullanarak öldüren katillerle taammüden adam öldüren katiller arasında fark görmüyoruz.” açıklamasını yaptı.

Açıklamanın ardından grup üyeleri Çankırı Merkez Postanesine giderek dilekçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonuna gönderdi.
Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 21:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 10 yıl Önce

neden boş olsun ki. bir şey değişecekse tbmm'den değişir. ve bunu en kolay değiştirmenin yolu kamuoyu oluştumak ve halk tepkisidir. bu olaya en açık örnek verecek olursak diyarbakır licedeki eşkiya heykeli kamuoyu tepkisi ile yıkılmıştır. çünkü o heykel 8 ay önce oraya dikilmişti kamuoyu heykel açılışı ile öğrendi heykelin dikildiğini ve artan tepkiler yıktırdı.

Cemil
Cemil - 10 yıl Önce

yahudi cesaret madalyasını konuşsunlar. boş sloganlarla israil karşıtlığı olmaz.

SIRADAKİ HABER

banner304