banner198

Teftiş kurulundan hastane yolsuzluğuna suç duyurusu!

Çankırı Devlet Hastanesinde yolsuzluk ve usulsüzlüğe adı karışan aralarında idareci pozisyonunda bulunan 4 sağlık çalışanına yönelik Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Teftiş kurulundan hastane yolsuzluğuna suç duyurusu!
banner145

Çankırı Devlet Hastanesinde yolsuzluk ve usulsüzlüğe adı karışan aralarında idareci pozisyonunda bulunan K.B. ve N.İ.A'nın da yer aldığı 4 sağlık çalışanına yönelik hazırlanan rapor doğrultusunda Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Hastanede binlerce hasta mahremiyetinin ihlal edilmesi, devleti milyonlarca lira zarara uğratmak, evrakta tahribat, arşiv odasından dosyaların kurum dışına çıkartılması başta olmak üzere çeşitli suçlara karıştığı iddia edilen sağlık çalışanları K. B, N.I.A, M.T'ye Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Baş Müfettişinin hazırladığı raporu doğrultusunda suç duyurusunda bulunuldu.

Kurul tarafından Çankırı Valiliğine ulaşan rapor, düzenlenen evraklarla birlikte suç duyurusunda bulunulmak üzere Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Daha önce de suç duyurusuna adı karışan isimlerle ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma açılmış, soruşturma neticesinde Çankırı Valiliği İdare Kurulunca şahıslara çeşitli cezalar verilmişti.

Suç duyurusuna adı karışan K. B, N.I.A, M.T’nın  ise Memur Sen’e bağlı Çankırı Sağlık Sen yönetiminde yer alması dikkat çekiyor. Gelişmeler Çankırı Postası Haber merkezimizin yıllardır ısrarla gündeme taşıdığı ve Çankırı sağlığında sendikacılık faaliyeti adı altında çıkar amaçlı bir yapının yıllardır sağlıkta vesayet kurduğu iddialarını güçlendirecek cinsten. Yapı üyeleri işlerine gelmediği zaman sağlık sistemini kilitleyerek işlemez duruma getirdiği iddialar arsında yer alıyor.

Öte yandan Hastanede devletin uğradığı zararı hesaplamak üzere İl Sağlık Müdürlüğünde ki mesaisini sürdüren mali müfettişin titiz bir çalışma yürüterek evde nakil biriminin 2012 yılı tarihli kayıtlarına kadar evrakları incelediği edinilen bilgiler arasında yer almakta.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 02:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bıldır Yedigin Hurmalar
Bıldır Yedigin Hurmalar - 4 yıl Önce

Çankırıda sağlık sencilerin tek düşmanı var oda sağlık sen yonetimi, bizi düşürdüğünüz duruma bakar misiniz. Ama siyaset hala bunların istediği başhekimi atıyor çankırı halkına rağmen bunların yanında yer aliyor, vatandaşa kafa tutulmayacagini ilk seçimde anlayacak siyaset ama iş işten geçmiş olacak

Yorumlar ses getirdi Himmet ağabey sahada
Yorumlar ses getirdi Himmet ağabey sahada @Bıldır Yedigin Hurmalar - 4 yıl Önce

Hani inemezdi sahalara bakın nasıl geziyor başkanim, ama iki eksikle geziyor. Yönetimden çıkartılan (yada çıkartılacak olan) ismi geçen iki kişinin yerine yedek teki iki kişi neden alınmıyor ? Altınlar 5 e mi bölünecek himmet ağabey. Her ay yönetime gelen paraya daha fazla ortak istemiyor ağam. Biz üyelere atıyosun kendi yönetime bari kazık atma himmet ağabey. Dokuzbindokuzyüzdoksanyedi, Dokuzbindokuzyüzdoksansekiz, Dokuzbindokuzyüzdoksandokuz ;)

ÇDH Delegelerinden Yeni Oluşum
ÇDH Delegelerinden Yeni Oluşum @Bıldır Yedigin Hurmalar - 4 yıl Önce

Hastanedeki yeni oluşuma tam destek, Yönetim değişecek başka yolu yok.

444 1 995
444 1 995 @Bıldır Yedigin Hurmalar - 4 yıl Önce

Sağlık Sen Genel Merkezi Numarasına anlatır misin bunlari. Onlarında cankirida olanları bilmeye hakkı var. Belki yönetimi görevden alırlar bizde kurtuluruz! Neden olmasin hadi sende ara :)))

Devlet başa kuzgun leşe
Devlet başa kuzgun leşe - 4 yıl Önce

Bıkmadınız yalan söylemekten, hani yemin ediyordunuz, müfettişi ayarlamıştınız, ceza falan yoktu, oğlum DEVLET bu DEVLET tüyü bitmemiş yetimin hakkını bırakır mı sandınız sizde? Hadi bakalım doğruuu SAVCIYA, şimdi yolunuz açık olsun. (sakın ha, savcıyı da ayarladık, ceza almayacaz falan diye milletin aklıyla alay etmeyin, bu sefer çok pis küfür ederim.)

Bikmaz bu MEDENİyetsizler
Bikmaz bu MEDENİyetsizler @Devlet başa kuzgun leşe - 4 yıl Önce

Bunlar kufru haketti Başkan

Şahingöz......
Şahingöz...... - 4 yıl Önce

Asılsız iddialar iftira atılıyor derken yargı yolu gözüken haramiler hala devletin makamını işgal edecekler mi merak konusu....

Alınmalari gerekir
Alınmalari gerekir @Şahingöz...... - 4 yıl Önce

Evrak tahribatindan bahsediliyor, ama hala adamlar o makamlarda, yeni evraklar kaybolursa sorumlusu kamu hastaneleri başkanıdır.

Şahingöz....
Şahingöz.... - 4 yıl Önce

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ AK,-PARTİ nin kıymetli millet vekilleri idari soruşturmadan ceza almış suçlu oldukları ayan beyan ortada iken ikna olmadınız şimdi bakanlık müfettişi de suçlu olduklarına inanmış. Bizim uşaklar deyip sahip mi çıkacaksınız yada partimizin başındaki Adalet aklınıza gelipte görevden elmi çektirecksiniz

Hak yiyenin canı çıksın
Hak yiyenin canı çıksın - 4 yıl Önce

sağlık personeli neden hala bu sendikanın üyesi olarak kalıyor.Bu sendikaya üye olarak kalmak bile bu suça sizlerde ortak oluyorsunuz anlamına gelmezmi.elinizi vicdanınıza koyun sağlık çalışanı arkadaşlar.Bunlar sizlerin üyelik paralarıyla volta attıkları yetmedi hastaneyi dahi soyup doymadılar.

Anarşist yaren
Anarşist yaren - 4 yıl Önce

Hala bu sendikanın üyesi olmak.. Bu yolsuzluklarda benimde payım var demektir.. Bu haramiler üyelerinden aldıgı güç ve cesaret ile bu işlere karışmıştır.. Unutma gücünle mutlu ettiğin azınlık(sendika yönetimi) gücü bu devleti yemeğe harcamıştır.. Bu olayları eger solcu biri yapsaydı kimse kalmazdı ama hükümet destekli sendika olunca hak yiyenler gak diyor.. Artık bırakın bu sendikayı suça teşvik etmeyin suça ortak olmayın..

İşin aslını bilen'e
İşin aslını bilen'e - 4 yıl Önce

İşin aslını bilsen buraya yazamazsın, belli ki haberde adı geçenlerden birisin, eskiden Web sitesinden yok fetöcü ler yapıyor bunları, yok ak parti düşmanları yapıyor bunları falan bişeyler yazıyordunuz, ne oldu face sayfanız kapalı, Web sitenizde tık yok, şimdi burdan mı yazmaya başladınız,adamsanız açıklama yaparsınız, sizin kaleminiz kırıldı müsveddeler, hadi hapishaneye, burdan bunların üyesi olan ve destek veren tüm delegelere hakkımı haram ediyorum, günahı işleyenle, günahın işlenmesine vesile olan arasında hiçbir fark yoktur.

Uf mu oldu :)
Uf mu oldu :) - 4 yıl Önce

Allah kurtarsın bile demeyeceğim. Allah belanızı versin en güzel temenni sizin için :


SIRADAKİ HABER