banner198

Teröristlerden biri öldürüldü

Başbakanlık konvoyuna, Ilgaz Dağı eteklerinde yapılan saldırıda görevli polis Recep Şahin i şehit eden teröristlerden biri çatışmada öldürüldü.

Teröristlerden biri öldürüldü
banner145

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Mayıs’taki Kastamonu mitinginden sonra Ankara’ya dönmek için yola çıkan AK Parti ve Başbakanlık konvoyuna, Ilgaz Dağı eteklerinde düzenlenen saldırıda polis memuru Recep Şahin'i şehit eden teröristlerden biri çatışmada öldürüldü. Bölgede terörist grubun telsizlerini ve bir silahı bırakarak kaçtıkları belirlendi.

 

Saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı teröristlerin yakalanması için Ilgaz Dağı ve Batı Karadeniz bölgesinde operasyonlar sürdürülürken terörist grupla yapılan sıcak çatışma bilgileri de netleşmeye başladı.

SABAH 09.30'DA SICAK ÇATIŞMA

Operasyonu sürdüren devriye halindeki komando askeri timi, Ilgaz Dağı eteklerinde bulunan İhsangazi İlçesi Bozarmut Köyü kırsalında 4 kişilik terörist grupla sabah saat 09.30 da karşı karşıya geldi. Sıcak çatışmanın ardından bir terörist öldürüldü.

Çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen teröristin, polis otosuna yönelik saldırıyı gerçekleştiren gruptan olduğu belirtildi.


TELSİZLERİNİ SİLAHLARINI BIRAKIP KAÇTILAR

Terörist grubun yanlarında bulunan ve Kuzey Irak ile görüşme yaptıkları büyük arazi telsizi ve el telsizleriyle birlikte grup liderine ait olabileceği ileri sürülen uzun namlulu bir silahı bırakarak kaçtığı bildirildi.

Operasyonu yürüten yetkililer Ilgaz Dağı ormanlarının çok sık olması ve bahar mevsimi dolayısıyla boyları yükselen otların askeri operasyonları güçleştirdiğini beliritti.

Çatışmanın ardından, başta Bolu Komando Taburu olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illeri ile yakın ilçelerden askeri ve kamando birlikleri de bölgeye sevk edilerek operasyonlara katıldı.

Bozarmut ve Kayapınar Köyleri arasındaki ormanlık alanda halen süren çatışma nedeniyle, bölgeye helikopterlerle jandarma ve komando birliklerinin sevki ise sürüyor.Havadan sürdürülen operasyonlara ise 3 askeri kobra ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı'na ait 3 kobra helikopteri de havadan destek veriyor. Bölgeye gelen çok sayıda özel harek polisi de askeri operasyona karadan destek vermeye başladı.

Bu arada bölgeye, çok sayıda ambulans ve itfaiye aracıda sevk edildi.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçıoğlu, Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Akgün ile Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu, İhsangazi İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelerek, yetkililerden operasyonlarla ilgili bilgi aldı.


   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER