banner198

TMO Alım Sezonu başladı

Vali Özcan, Ofisi ziyaret etti ve hububat alımlarını inceledi

TMO Alım Sezonu başladı
banner145

Toprak Mahsulleri Ofisi Polatlı Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çankırı Ajans Müdürlüğü 2011–2012 yılı hububat ürünleri alım sezonu 02.07.2012 tarihi itibari ile başladı.

 

İlk kez uygulamaya bu yıl geçen sistem ile çiftçiler artık sıra beklemenden ürünlerini teslim ediyorlar.

 

Alım sezonunun başlamasını yerinde inceleyerek ürünlerin kalitesini hakkında bilgi alan Vali Vahdettin Özcan, bir mahsulün alımını inceledi. İnceleme esnasında Ofis yetkililerinin ölçümlerinde alınan buğday 620 TL’den fiyat buldu. Ürün aynı dakika ofis silolarına yıkıldı. Vali Özcan, üreticilere bol kazançlar diledi.

 

 

Vali Vahdettin Özcan, Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürü Muhammed Görkem’i de ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Alımların başladığı ilk günden bugüne kadar yaklaşık 500 ton civarında buğday alımının yapıldığı öğrenildi. İlk dört gün içine ürünlerini teslim eden çiftçiler önceki yıllarda olduğu gibi ofisin önünde geceye kalmadan ürünlerini teslim edip evlerine döndüler.

 

Arpa alımlarının fiyatı henüz belli olmadığı için çiftçiler bekleyişteler, Ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisine vermek isteyen çiftçilerimizin sıra beklememeleri için http://randevu.tmo.gov.tr internet adresinden randevu almaları gerekiyor. Alım işlemleri randevusuz olarak da yapılabiliyor.

Ürün bedeli ödemeleri, ürünün Toprak Mahsulleri Ofisi'ne tesliminden itibaren 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılıyor. Ayrıca 12 anlaşmalı bankadan "ürün kartı" alan üreticilerin, 10 gün içerisinde ödemeleri yapılabilecek.

 

Buğday fiyatları; Makarnalık buğday ton başına 705 TL, Düşük Vasıflı Makarnalık Buğdaylar 575 TL, Anadolu Kırmızı ve Beyaz Sert Buğday 665 TL, Diğer Kırmızı ve Beyaz Buğday 635 TL, Yemlik Buğdaylar 555 TL olarak açıklanmıştı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER