banner198

Türkiye Güney Kore Dostluk Grubu mecliste buluştu...

Kore Savaşının 60ncı yıl dönümü nedeniyle Türkiye Güney Kore Dostluk Grubu Başkanı Dr. Nurettin Akman ile TBMMde öğle yemeğinde bir araya geldi.

Türkiye Güney Kore Dostluk Grubu mecliste buluştu...
banner145

Kore Savaşı’nın 60’ncı yıl dönümü nedeniyle aralarında eski Başbakan, eski Genelkurmay Başkanı, Milletvekilleri ve Sivil Toplum Kuruluşları üyelerinin de bulunduğu 22 kişilik heyet Çankırı Milletvekili Türkiye Güney Kore Dostluk Grubu Başkanı Dr. Nurettin Akman ile TBMM’de öğle yemeğinde bir araya geldi.

 

Yemekte konuşma yapan Dr. AkmanKore Savaşı’nın yıl dönümü vesile ile ülkemize yapılan bu nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bundan 60 yıl önce Kore’ye giden dedelerimiz, babalarımız Kore’nin bağrında yatıyor. Anadolu’da Kore Savaşı’nda yer almış ailelere Koreli deniyor” dedi. İki ülke arasındaki ticari, askeri ilişkilerin yanı sıra bir gönül bağının olduğunu söyleyen Dr. Akman İlişkilerimizin daha kuvvetli olması için önümüzdeki günlerde G. Kore Dostluk Grubu olarak ülkelerine bir ziyarete bulunacaklarını da ifade etti.

 

Güney Kore Eski Başbakanı Lee Soo Sung’da “Ankara'da bizlere evimizi aratmayan bir ev sahipliği gösterdiniz. Kore'ye olan sevginiz gözlerinizden okunuyor. Koreliler Türkiye'den başka hiçbir ülkenin bayrağını ellerine alıp sallamazlar. Bu dostluğun temellerinde kan ve gözyaşı var, bu derin dostluk asla bozulmayacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER