banner198

Ülkücüler alternatif mitingde yürüdü!

Çankırı’da Ülkü Ocakları tarafından 'Şehide saygı, teröre lanet' mitingi düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte şehitler için dua edildi, terör örgütü PKK lanetlendi.

Ülkücüler alternatif mitingde yürüdü!
banner145
Çankırı’da Ülkü Ocakları tarafından 'Şehide saygı, teröre lanet' mitingi düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte şehitler için dua edildi, terör örgütü PKK lanetlendi.

 

Binlerce kişinin katıldığı teröre lanet yürüyüşü, Kucaklama taşından başlayıp anıt alanına kadar devam etti. Toplanan kalabalık, teröre lanet okurken, hükümete tepki gösterdi. Çankırı Ülkü Ocaklar Başkanı Ali Serhat Kalaycı, yaptığı açıklamada, "Bugün saat 12’de Şehit ve Gazi Aileleri Derneği'nin önderliğinde sivil toplum kuruluşları ile yapılmış olan bayrak merasimine biz katılmadık. Bunun çözüm sürecinin mimarı olan siyasi kurum ile ülkü ocakları yan yana gelemeyeceği için yaptık" dedi.

 

Kalaycı, "PKK tarafından Dağlıca’da gerçekleştirilen kahpe saldırıda Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre 16 kahraman askerimiz şehit olmuştur. 6 askerimiz de yaralanmıştır. Bugün de Iğdır’da 14, Tunceli’de 1 polisimiz şehit olmuştur. Yaşanan bu olay, milletimizi çok büyük bir üzüntüye sevk etmiş ciğerlerimizi sızlatmıştır." İfadelerini kullandı.

 

Ali Serhat Kalaycı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'PKK çözüm sürecinde silah stoklamıştır' sözlerini de eleştirerek şöyle konuştu: "PKK, önceki gün cumhurbaşkanının da bizzat ifade ettiği gibi çözüm sürecinde silah stoklamıştır. Bu itiraf çözüm sürecinin mimarı olan birinci ağızdan deklare edilmiştir. Bu süreçte ordunun elinden operasyon yetkisi alınmış, PKK’nın alan hakimiyeti kurması için bütün koşullar zaman görülmediği ölçüde etkinlik kazanmıştır. Bu rezil politikalar 'çözüm' adı altında uygulanmış ne yazık ki bugünkü sonuçları doğurmuştur. Bunca acının yaşandığı bir ortamda utanmadan, arlanmadan, Türk milletinin aklıyla alay edilmektedir. Mehmetçiklerimizin canı üzerinden siyasi hesap yapmak insanı ve vicdani hiçbir ilke ile açıklanamaz. insan olan böylesi bir zilletlin içerisinde olamaz. Milli güvenliğin sağlanması için demokratik açılım adı ihanet projesinden derhal vazgeçilerek her yönüyle etkin bir terörle mücadele politikasının ortaya konulması zaruridir. Türk milleti siyasi iktidardan boş sözler değil devlet olmanın gereklerini yerine getirilmesini beklemektedir.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 06:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
çankırı
çankırı - 8 yıl Önce

hep aynı senaryo şehitler üzerinden siyaset anlayışı bu kafayla hiç bir zaman iktadar olunamaz

kahraman
kahraman - 8 yıl Önce

yazıklar olsun herkesin birlikte olması gereken bir olayda bile partileştik biz ne zaman birleşip yanyana olacağızki bundan bile siyaset yapılıyor

sami
sami - 8 yıl Önce

Ülkü Ocakları genel merkezi tarafından yapılan açıklamada tüm türkiyede il ve ilçe teşkilatlarının saat 19.30 da bulundukları şehirlerde miting yapılması on görülmüştür.

fatih
fatih - 8 yıl Önce

hani söz konusu vatansa gerisi teferruattı.

Haberi düzeltirmisiniz
Haberi düzeltirmisiniz - 8 yıl Önce

bu yürüyüş ülkü ocakları genel merkezi tarafından türkiyenin heryerin de aynı zaman da planlanarak yapılmıştır. söz konusu vatan olunca gerisi teferruattır. devlet miting yapmaz terörü önler.

Bahri Nalbant
Bahri Nalbant - 8 yıl Önce

Teröre destek ver bugünkü olayların olmasina sebep olanlar meydanlarda terörü lanetlerse sadece gülerler bu insanların aklıyla dalga geçmektir.Bu büyük TÜRK milleti bunu bilmektedir.
Kendisiyle dalga geçenlere gerekli cevabı verecektir.

SIRADAKİ HABER

banner304

banner303