banner198

Yetiştirme Yurdunda Doğum Günü Heyecanı

100. yıl Yetiştirme Yurdu öğrencilerine düzenlenen toplu doğum günü kutlamaları kaldığı yerden devam ediyor.

Yetiştirme Yurdunda Doğum Günü Heyecanı
banner145

Çankırı Belediyesi, 100. yıl Yetiştirme Yurdu öğrencilerine düzenlediği toplu doğum günü kutlamalarına kaldığı yerden devam ediyor.

 

Ramazan ayı dolayısıyla ara verilen yurt çocukları toplu doğum günü etkinliklerinin Temmuz –Ekim dönemine ait programı, dün akşam yetiştirme yurdunda gerçekleştirildi. Doğum günü bu dönem aralığında olan dokuz çocuk için düzenlenen kutlamaya; Vali Vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Dinç, Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı ve eşi Nurten Dağlı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vekili Levent Şentürk, Belediye Meclis üyesi Rafet Alemdar, Başkan Yardımcıları Mithat Kılıç ve Mehmet Çayır katıldı.  

 

 

Programın ilk konuşması, etkinliğin mimarı, yetiştirme yurdu çocuklarının “anne” ilan ettiği Zeynep Dinç’ten geldi. Dokuz çocuğunun doğum gününü bir anne şefkati ve heyecanıyla kutlayan Zeynep Dinç “Bunu tekrar tekrar söylememe gerek var mı, bilmiyorum. Sizi çok seviyorum. Sizler benim canımsınız, canım oğullarımsınız. Siz yavrularımın doğum gününü kutluyorum. Hayatınız boyunca başarı, mutluluk ve sağlık diliyorum.” şeklinde yaptığı konuşmayla çocukların yüreğini ısıttı.

 

Zeynep Dinç; çocukların doğum gününü kutladığı konuşmasında; çocukların örnek insanlar olarak yetişmelerini, bunun için de iyi eğitim almalarını, bilgili ve kültürlü insan olma yolunda çok kitap okumalarını istedi.

 

 

Vali Özcan da çocukların doğum gününü kutlayarak “Bir projede devamlılık önemlidir. Bu yüzden İl Valisi olarak bu etkinlikte emeği geçen Zeynep Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Bu projenin sürekli olarak hanımefendi tarafından takip edilmesi beni bahtiyar ediyor.” dedi.

 

Doğum günü çocukları, kendileri için hazırlanan pastanın ikramından sonra müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Başkan Yardımcısı Mithat Kılıç, çocuklarla oynadığı oyunlar ve çektiği halaylarla kutlama gecesine renk kattı. Sandalye kapmaca oyunu ise tüm çocukları neşelendirdi.

 

Eğlence sonunda valilik ve belediye tarafından verilen hediyeler doğum günü çocuklarını sevindirdi.  

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER