Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, günlerce süren titiz çalışma sonucunda 4 faili meçhul otodan hırsızlık olayını aydınlattı.

Edinilen bilgiye göre, 4 ayrı Otodan hırsızlık suçu ile ilgili olarak iki şüpheli şahıs tespit edildi. Şahısların ikametlerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Yapılan operasyon sonucunda şüpheli T.D isimli şahıs ikametinde yakalanarak gözaltına alındı. On gündür firar durumunda olan diğer şüpheli Ö.Y. yapılan araştırmalar ve istihbarı çalışmalar sonucunda başka bir şahsa ait ikamette olduğu tespit edildi.  Ö.Y. 13 Ocak 2019 Pazar günü ikamete yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

Her iki Şüpheli şahsın ikametlerinde, iş yerlerinde ve arabalarında yapılan aramalar sonucunda şüpheli Ö.Y’nin ikametinde farklı otolardan hırsızlık sonucu elde ettiği 2 teyb, 1 adet amfi ve 5 adet hoparlör bulundu. Ele geçen malzemeler muhafaza altına alınarak sahiplerine teslim edildi.

Şüpheli Ö.Y dört ayrı hırsızlık suçundan t sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne konuldu.

Editör: Haber Merkezi