banner198

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Protez ihalesi yapıldı

Eleştirilerin odağındaki Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanacağı duyuruldu.

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Protez ihalesi yapıldı
banner145

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanıyor.

Eleştirilerin odağındaki Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanacağı duyuruldu.

Vatandaşların uzun süredir istedikleri tedaviyi göremedikleri gerekçesiyle, yoğun şikayet ve tepkilerin odağı haline getirdiği, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde, protez ihalesi yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda; “Diş protez alım ihalesi sonucunda, Metal Kaideli Hareketli Bölümlü Protez,  Metal Kaideli Total Protez ve Porselen Kron-Köprü protez yapımına 20.09.2021 tarihi itibarıyla başlanacaktır” denilmekte.  

Aylardır malzeme olmaması nedeniyle Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşların yarım kalan tedavileri yapılamıyor, ya da Kırıkkale’ye sevk ediliyorlardı. Büyük mağduriyetlerin yaşanması nedeniyle vatandaşlar yarım kalan tedavilerini özel polikliniklerde yaptırarak ceplerinden büyük meblağlar ödemek zorunda kalıyorlardı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Ercan Şeker, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın aylık düzenlediği 31 Ağustos 2021 tarihli son basın toplantısında durumun vahametini dile getirmişti. Şeker,” Binası var, cihazları var, vatandaş neden Kırıkkale’ye sevk ediliyor, neden hizmet verilemiyor?” diye sormuştu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 03:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
kurtuluş
kurtuluş - 2 yıl Önce

Demek ki neymiş istendiğinde kısa sürede halledilebiliyormuş.Teşekkürler ERCAN BEY.Davası hizmet olanın Hak yardımcısı olurmuş.

TUDİ
TUDİ - 2 yıl Önce

ÜYE YAPMAKTAN BAŞKA BİR DÜŞÜNCESİ VE FELSEFESİ OLMAYAN SENDİKA BAŞKANININ MÜDÜR OLDUĞU BİR ADSM'DEN NE KADAR BİR HİZMET BEKLENEBİLİRDİ Kİ !

Safa
Safa - 2 yıl Önce

Sayın Valim, siz bu açıklamadan birşey anladınız mı? Ben anlamadımda, şeeey, ıııııııı, eskiden maskedendir diyordum ama, 3 lafın 2 si, ıııııııı, şeeeeey

SIRADAKİ HABER

banner304

banner303