ÇANKIRI POSTASI/SİYASET KULİSİ:Kamuoyunun Ak Parti’de mi kalıyor, yoksa başka bir partiye mi geçecek noktasında merak ettiği Recep Koçak kapsama alnı dışına çıktı.


Geçtiğimiz seçimlerde Ak Parti’den aday gösterilmediği için Saadet Partisi’nden aday olan ve Halil Akpunar’a karşı Orta Belediye başkanlığını kazanan Orta siyaset dünyasının renkli ismi Recep Koçak sessizliğini koruyor.


SP içerisinde yaşanan bölünme sürecinde Numan Kurtulmuş’la birlikte Has Partiye geçmiş ve Has Partinin kendisini fes edip siyasi yaşamına Ak Partide sürdürme kararı alan belediye başkanları arasında olan Koçak, 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerden yeniden AK Parti’den aday adayı olmuş, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi listede yer bulamamıştı. Bunun üzerine çeşitli spekilasyonların ortasında kalan Koçak’ın nasıl bir siyasi yol izleyeceği merak konusu oldu.


Ak Partiden ayrıldığı ve başka bir partiden aday olacağı şeklinde çıkan söylentileri yalanladığı yönünde haberler çıkarken bugün BBP’den gelen açıklama ile Koçak’ın ekibi ile birlikte BBP saflarına geçtiği duyuruldu. Ancak, yaşanan siyasi trafikle birlikte telefonunu kapatan ve ne düşündüğü noktasında fikrini alamadığımız Koçak’ın Ankara’da BBP Genel Merkezinde olduğu yönünde istihbaratı bilgiler geliyor.


Ak Parti’de mi kalıyor, yoksa başka bir partiye mi geçecek noktasında merakını artıran bu konu ile birlikte 'papatya falı açmak sozrunda bırakma bizi, sana ulaşamıyoruz, telefonların kapalı nerdesin Recep Koçak demeden edemedik?’

Editör: Haber Merkezi