banner198

Ak Partili vekillerin Korgun polemiği!

Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz arasında Korgun polemiği yaşandı.

Ak Partili vekillerin Korgun polemiği!
banner145
Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz arasında Korgun polemiği yaşandı.


Ak Parti Atkaracalar ilçe kongresinde kürsüye gelen ilk isim olan Hüseyin Filiz,” Korgun seçimlerini sıkıntılı aldıkları için Belediye başkanına başarılı diyemem” dedi.


Filiz, “Dün Korgun’da konuşma yaptık oradaki belediyeyi sıkıntı aldığımızdan bahsettik. İnsanlara sıkıntılı olduğunu söylerseniz o zaman sana ya darılıyor, ya kırılıyor.  Recep Tayyip Erdoğan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı için seçim sonucunda bir değerlendirme yaptı. Dedi ki; ‘Ankara’nın ki başarı değil başarısızlıktır. Ankara’da hata yaptık’ dedi. Yani 20 bin farkla kazanmaya başarı demiyor Recep Tayyip Erdoğan. Ben 4 oyla belediyeyi alan bir belediye başkanına başarılı diyemem ki! Eğer arkamızda iktidarın nimeti varsa niye başarılı olamıyoruz, kendimiz öz eleştiri yapacağız” dedi.


Daha sonra kürsüye gelen İdris Şahin,” Filiz’e her konuda katılmama rağmen bir konuda katılmıyorum. Korgun’la ilgili dün de aynı benzetmeyi yaptı, bugünde aynı benzetmeyi yapıyor. Korgun ilçe teşkilatımız üç seçimdir ard arda hem belediye başkanlığını, hem de iki tane il genel meclisinin kazanan bir ilçe. Dolayısı ile yaptığı hizmetleri sizler Çankırı’ya giderken görüyorsunuz. Çok da başarılı işlere imza atmış bir teşkilat.  Ben bu kardeşlerimize biraz haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Onların başarısının alkışlanacak düzeyde olduğunu belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu.


Öte yandan Korgun ile ilgili değerlendirme de bulunan Filiz'in 33 oy farkı ile seçimin kazanıldığı Kızılırmak ilçesi hakkında konuşmaması dikkatlerden kaçmadı.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 02:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
tayfun
tayfun - 7 yıl Önce

Haberinizin son parağrafına bakarsak siyasetten çok uzaksınızz.

tayfun
tayfun - 7 yıl Önce

Çankırı ilçelerinde 1 oyla bile kazansanız başarılısınızdır. Bana göre İktidarın nimeti vekillik seçimleri için geçerlidir belediye seçimleri için geçerli değildir. Belediye seçimlerinde 2 aday profili vardır bu taraf ve karşı taraf diye. Seçmen sayısı yaklaşık 1000 olan ilçe 2 ye bölünür ve kimin akrabası eşi dostu çok ise o kişi seçimi kazanır. Bu kazanmada bazen 4 farkla olur bazende 84 farkla olur. Onun için küçük bir belediyeyi koskoca Ankara ilede kıyaslamaya gerek yok. Kazandınmı başarılısındır.

cafer
cafer - 7 yıl Önce

18 fark 26 olmuş şahin vekil

bir bilen
bir bilen - 7 yıl Önce

Sn vekil I.Ş. secim oncesi Korgun en basarili ilcemiz diyecek destanlar yazan Bir belediye baskanimiz var diyecek Secime karsisina MHP den aday gosterilmeyen A.S. 1ay kala BBP Ye gecis yapip aday olacak secim sonuclarinda saibeler olacak masada secimi mevcut baskan kazanacak bunun adi da basari olacak vah vah vah ... Sn Filiz cok dogru konusmustur ve sonuna kadar haklidir...

SIRADAKİ HABER