banner198

Bakan Aşkın Bak'tan Çankırı'ya gece yarısı vaatleri

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çankırı Belediyesi'nin spor vadisi projesi ile 1074 Çankısıspor'a destek vereceği vaadinde bulundu.

Bakan Aşkın Bak'tan Çankırı'ya gece yarısı vaatleri
banner145

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çankırı Belediyesi'nin spor vadisi projesi ile 1074 Çankısıspor'a destek vereceği vaadinde bulundu.

Bakan Aşkın Bak, Kastamonu'da partisince düzenlenen mitingin ardından Çankırı'ya uğrayarak partililere hitap etti. Çivitçioğlu Medresesini ziyaret eden Bakanı Bak yaptığı ziyaretten sonra Buğdaypazarı mahallesi fuar yolunda bulunan seçim bürosuna geçerek burada vatandaşlara hitap etti.

Bir sandalyenin üzerine çıkarak konuşmasını başlayan Bak, özellikle ana muhalefet lideri Kemal Kılıçtaroğlu ve CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye yüklendi.

Seçim bölgesi Rize'nin şampiyonluk yolunda önemli rakibinin  Çankırı olduğunu vurgulayan Bak, " Çankırı'nın hedefleri büyük. Sayın başbakanımız da buraya geldiğinde mevcut stadyumun yerine millet bahçesi yapılacak söz vermiş. Biz de talimatları üzerine yeni bir stadyum yapacağız. Belediyemizin de bir projesi var bize geldi anlattı. Onun da projesi spor vadisi projesidir. İnşallah spor vadisini de fatih mahallesinde belediyemizle birlikte sizlere yapacağız. İnanıyorum ki Çankırı sandıkta gerekeni yapacaktır" dedi.

" - Şehit ailesini ziyaret et! -

Konuşmasını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısındaki adaylara bakıyoruz, bu adayların bir tane çivi çaktıkları, bir tane eserleri yok. Adam kendi partisine genel başkan seçilememiş, iki defa kaybetmiş, çıkmış diyor ki ben Türkiye'yi yöneteceğim. Ya bir kere sayın cumhurbaşkanımızın sıkletinde değilsin. Cumhurbaşkanımız 12 tane seçim kazanmış milletin içinden geliyor. Bir de bakıyorsunuz bunlar FETÖ-PKK için bir cümle söylemiyorlar. Çünkü bunların ipleri dışarıdaki efendileri ne söylüyorlarsa onu söylüyorlar. Efendileri dedi ki; 'git Demirtaş'ı ziyaret et.' Niye Demirtaş'ı ziyaret ediyorsun, şehit ailelerin ziyaret etsene? Niye gidiyorsun terör örgütünün temsilcisini ziyaret ediyorsun? Bir de askere laf söylüyor. 'Asker benim moralimi bozamaz' diyor. Orada Afrin destanını yazan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanı, başkomutanı dinlemeye gelmiş, protokolde yeri var ona laf söylüyorsun. Apoletlerini sökecekmiş, bu millet seni sandığa gömer, apoletleri ancak millet takar, millet söker. Onun dışında kimse bir şey yapamaz." şeklinde konuştu.

- Aslanlar meydana çıkınca, çakallara kaçmak düşer -

Bak, "Şimdi ordumuz onlara rağmen, Afrine girme dediler, Amerika silah yolladı mevzileri kurdular, Türk ordusu ÖSO ile birlikte üzerinde silindir gibi geçti. Bir söz var, aslanlar meydana çıkınca çakallara kaçmak düşer. Türk ordusu Afrine girdi ve orada bir destan yazdı. O destanı yazan ordunun komutanının sen apoletlerini sökemezsin. Sen kimsin ki sen buna cürret ediyorsun. Bu millet sana gereken cevabı 24 haziranda verecek." vurgusunda bulundu.

Eski yüzme havuzunun yıkımına başlandığını belirten Bak, Çankırı'ya yakışır bir tesis yapacaklarını yeni yapılacak olan stadın ise 10 bin seyirci kapasitesine sahip olacağını ifade etti.

Yapılan miting sonrasında partililerle fotoğraf çektiren Bakan Bak, Ankara'ya harekte etmek üzere  şehirden ayrıldı.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner259