banner198

BBP'den Korgun seçimleri için önemli hamle!

Büyük Birlik Partisi Korgun’da seçimlere şaibe karıştığı gerekçesi ile YSK’ya başvurarak seçimlerin iptal edilmesi için başvurdu.

BBP'den Korgun seçimleri için önemli hamle!
banner145

Büyük Birlik Partisi Korgun’da seçimlere şaibe karıştığı gerekçesi ile YSK’ya başvurarak seçimlerin iptal edilmesi için başvurdu.


Şabanözü Belediye Başkanlığı seçimlerinin İl Seçim Kurulu tarafından iptal edilmesinin ardından Çankırı’da sular durulmuyor.


Korgun’da az bir oy farkı ile seçimleri kaybettiği ilan edilen BBP Seçimlere şaibe karıştığını ve bunu delilleri ile belgelediklerini söyleyerek YSK’ya seçimlerin iptal edilmesi için başvurdu. Oyların yeniden sayılmasını isteyen ve İlçe seçim kurulu ve İl seçim kurulunca başvurusu ret edilen BBP İl Başkanı Murat Çiftçi, “Bir ülkenin gelişmişliği o ülkenin adaletinin, bağımsız ve tarafsız olmasıyla ölçülür. Bir ülkede adalet yoksa o ülkenin gelişmişliği sorgulanır. Maalesef bizde seçimler sonrası bir sınav daha kaybettik. 30 Mart yerel seçimlerine gölge düşmüştür” dedi.

 

Seçimlere büyük leke düştü!

Türkiye'nin her yerinde seçimlerle ilgili şaibeler ve yolsuzluk söylemlerinin ayyuka çıktığına değinen Çiftçi, “ Halkımız seçimlerin tarafsız ve adil yapıldığı konusunda inancını kaybetmiştir.  Bunun en bariz örneğini maalesef Korgun  ilçesinde yaşamış bulunmaktayız. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde adayımız Arif Soysal’ın yarıştığı Korgun ilçemizde seçimlere büyük leke sürecek ve seçimin adil olduğu konusunda büyük şüphelere yol açacak uygulamalar yaşanmıştır. Öncelikle bir vatandaşımızın yanlış sandıkta oy kullanması sonucu sayım yapılmadan bir oy pusulası yakılmış ve bu durum hakkında hiçbir tutanak tutulmamış, ardından sayıma geçildiği sırada bir tartışma neticesi sandık görevlilerimiz ile müşahitlerimiz salondan ayrılmış ve adayımız Arif Soysal’ın üç oyla seçimi kaybettiği açıklanmıştır.” dedi.


Tutanaklarda oynama yapılmış!

Çiftçi, “Girişimde bulunarak, önce ilçe seçim kuruluna verdiğimiz oyların yeniden sayılması hususunda itiraz dilekçemiz ret edilmiş, ardından da il seçim kuruluna ilettiğimiz oyların yeniden sayılması talebimizde kabul görmemiştir. Yüksek seçim kurulunun sistemine yüklenen sandık tutanakları ile sandık görevlimizde bulunan ıslak imzalı tutanaklar arasında ciddi farklar tespit edilmiştir. YSK’nın sisteminde bulunan tutanaklarda bariz bir biçimde oynama karalama ve rakamlarda değişiklik tespit edilerek YSK ya itirazda bulunulmuş ve sonucu tüm halkımızda birlikte merakla beklemekteyiz. ”dedi


Elimizde sabit deliller var!

Açıklamasını sürdüren Çiftçi şunları kaydetti:

Acaba bilgimiz dışında yapılan bu değişiklik ve tadilatların açıklaması nasıl yapılacak merak ediyoruz. Elimizde bulunan ıslak imzalı tutanakta geçersiz oy sayısı 9 iken YSK ya gönderilen tutanakta bu sayı 18 olmuş geçerli oy sayısı 200 iken rakamlar değiştirilerek sayı 218 e yükseltilmiştir. Ve birçok sandıkta daha bu tür şaibeli durumların olması camiamızı seçimlerin adil yapılmadığı konusundaki inancımızı güçlendirmektedir. AKP’nin kaybettiği birçok bölgede sandıkların defalarca sayılması söz konusu iken bizim yeniden sayılma talebimiz ısrarla reddedilmiştir. Bizim tek isteğimiz sandıkların yeniden sayılmasıdır. Elimizde seçimlere şaibe karıştığı konusunda kesin ve sabit deliller olmasına rağmen gereken işlemlerin yapılmamasının vebali her kimde ise sonuna kadar takipçisi olacağımızı bilmelerini istiyoruz.

 

Bu seçimlerdeki usulsüzlüklerin sonuna kadar gideceğimizi gereken her türlü girişimi yapacağımızı YSK’nın vereceği kararı bekledikten sonra tüm yasal yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Korgun ilçesi 1004 Nolu sandıkta yapılan sayım sonucu sandık görevlimiz ve YSK sitesinde bulunan tutanakları bilgilerinize sunuyorum.
Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 10 yıl Önce

oy sayılarında bir düzeltme yok yazım hataları hem bbp itiraz ediyor hem de oyu fazla sayım esnasında partili üyeler ve müşahitler yok muydu bence iptali gerektirecek bir durum yok

Erkan
Erkan - 10 yıl Önce

bu belgelere göre seçim iptal edilmeli çok açok çünü.

korgun
korgun - 10 yıl Önce

tutanaklarda kullanılan oy sayısından 9 oy eksik sayılmış. yani 9 oy kayıp. dolayısı ile seçim kesinlikle iptal edilecektir.

yiğit
yiğit - 10 yıl Önce

arkadaşlar bir açıklama yapmamız lazım evet bbp nin müşahitleri ve görevlileri var ama çıkan oylar ve teyit edilen tutanak var ama seçim kuruluna verilirken tutanaklarda değişme ve oynama yapılmış yani ysk daki belge elde olmayınca orada karşılaştırma olanağı yoktur yani çok sayıda oy kaybolmuş ve geçerli olan yada olmayan oylar kontrol edilemiyor seçim kesinlikle adaletli değil.

SIRADAKİ HABER