banner198

Çankırı'da Akşener rüzgarı

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, "MHP Kurultayı Türkiye'nin 1. meselesidir" dedi.

banner145

 Kurultay çalışmaları kapsamında Çankırı'ya gelen MHP Gene Başkan Adayı Meral Akşener, Çankırı girişinde partililerce karşılandı. MHP teşkilatlarının oluşturduğu konvoy eşliğinde konuşma yapacağı Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’na gelen Akşener, salonda üst kurul delegeleriyle bir araya geldi. Delegelerle bir süre görüşen Akşener daha sonra salona geçerek partililere seslendi.

 

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP kongresinin yapılmasını istemediği ve bunun için çeşitli engeller çıkartıldığını öne sürerek, "Bu ülkede Sayın Cumhurbaşkanı istemezse bu ülkede o şey olmazdı. Ve herkes dedi ki, bu kongre olmaz. İzinsiz kuş uçmazmış. Bir ülkücü karar verirse kimse önünde duramaz. Bu yüzden MHP kongresi şu anda Türkiye'nin birinci meselesidir. Olmasını isteyenlerle olmamasını isteyenler arasındaki mücadeleyi, MHP mensupları dışında gelişen mücadeleyi hep beraber izliyoruz. " dedi.

 Haberin Foto Galerisi -TIKLA

 GİT--Muhalefet biz değiliz-

15 Mayıs'ta Ankara'da toplanan delege sayısının 748 olduğunu açıklayan Akşener, "Bize muhalefet deniliyor ya, o andan itibaren ülkücü hareketin muvafıkları biziz, muhalefet ise  bu tarafta kalanlar" diye konuştu. 

MHP Genel Merkezi'nin kongre yapma yetkisi bulunmadığına dikkat çeken Akşener, "Genel merkezimizin biz seçimli kongre yapıyoruz demesinin hukuken bir geçerliliği yok. Çünkü bizim tüzüğümüz maşallah koşu. Birini atlıyorsun birisi çıkıyor karşına, birini atlıyorsun öbürü çıkıyor. Allah büyük bu seferde genel merkezimizde başka sayın genel başkanımız olmak üzere arkadaşları vurdu. Çünkü 46. maddeye göre böyle bir hak yok ve seçimli bir kongre yapmanın imkanı yok. Dolayısıyla çağrı heyetinin ilan edeceği günde o kongre hukuken yapılmak zorundadır." ifadelerini kullandı.

 

 Haberin Foto Galerisi -TIKLA

 GİT-

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 00:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 8 yıl Önce

sayın reis Allah yolunu açık etsin bir ülkücü olarak yanındayız. bunu bilmeni isteriz.

SIRADAKİ HABER