banner198

İşte Hakkı Yalçın'ın Çılgın Projesi

MHP Çankırı Belediye Başkan Adayı Hakkı Yalçın, hazırladığı dev bir proje ile seçmenin karşısına çıkıyor.

İşte Hakkı Yalçın'ın Çılgın Projesi
banner145
 MHP Çankırı Belediye Başkan Adayı Hakkı Yalçın, hazırladığı dev bir proje ile seçmenin karşısına çıkıyor. 
 
Yalçın, Çankırı'nın fethi olan 1074 yılından ismini alan 'Karatekin 1074' isimli proje ile hem yerel dinamikleri hareketlendirmeyi, hem de kente estetik bir hava katmayı amaçlıyor. 

Çankırı'nın doğal, tarihi ve kültürel özelliklerini öne çıkaracak projenin, bütçesi ve master planları tamamlandı. 6 aydır çalışmaları devam eden projenin Kırkevler Mahallesi'ne yapılması planlanıyor. 

MHP Çankırı Belediye Başkan Adayı Hakkı Yalçın, "Karatekin 1074" projesinin 210 bin metrekarelik bir alana uygulanacağını ve bu proje ile konut ve barınma problemlerinin kökten çözüleceğini söyledi. 

- 50 MİLYON GELİR SAĞLAYACAK

Rezerv alan olarak planlanan bölgede, 2 bin 148 konut, 800 yatak kapasiteli 2 öğrenci yurdu, havuz, sauna, spor salonu ve konferans salonlarının yanı sıra, park ve yeşil alan gibi sosyal donatılar yapılacağını anlatan Yalçın, "Bu proje modern Çankırı'nın başlangıcı olacak. Bu proje ile hem yerel dinamikleri hareketlendirip inşaat sektörüne iş olanağı, hem de insanımıza modern yaşam alanları sunacağız. Ayrıca Çankırılı müteahhitlerimizle yapacağımız ortak konsorsiyum ile belediye bütçemize yaklaşık 50 milyonluk bir gelir sağlayacağız" ifadelerini kullandı. 

Projenin hayata geçirilmesiyle Çankırı'daki konut ve sosyal alan sıkıntılarının sona ereceğini ifade eden Yalçın, yapılacak tüm konutlar için otopark yapacaklarını ve park yeri sorununu ortadan kaldıracaklarını vurguladı. 

Yalçın, "Karatekin 1074"projesinin 36 ayda tamamlanacağını kaydetti.
 

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 04:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER