banner198

MHP teşkilatı yayla şenliğinde buluştu!

MHP Çankırı İl Başkanlığı’nca düzenlenen “Geleneksel Yapraklı Yayla Şenlikleri” Yapraklı Hazım Dağlı Tabiat Parkı'nda gerçekleştirildi.

MHP teşkilatı yayla şenliğinde buluştu!
banner145

MHP Çankırı İl Başkanlığı’nca düzenlenen “Geleneksel Yapraklı Yayla Şenlikleri” Yapraklı Hazım Dağlı Tabiat Parkı'nda gerçekleştirildi.

Bazı partililerin geceyi Hazım Dağlı Tabiat Parkı'nda geçirirken, sabahın erken saatlerinde gelen partililer ise aileleriyle yeşillikler içinde kahvaltı yaptıkları gözlendi.

Toplu kılınan öğle namazının ardından davetlilere yemek ikram edildi.

Etkinlikler kapsamında tahta kaşıkta yumurta taşıma, çuval, ip çekme ve yoğurt yeme yarışmaları düzenlenirken, yaran ve mehteran gösterisi sunuldu, Aşık Sefai konser verdi.

Etkinliklere MHP Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Yıldırım ve Pelin Yılık, MYK üyesi Kadir Şekerci, MDK üyesi Ahmet Korhan Mastı, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı eski Milletvekili Ahmet Bukan, MHP İl Başkanı Ahmet Kurt, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ve bazı yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesinin ardından protokol konuşmaları yapıldı.

İlk olarak kürsüye gelen MHP İl Başkanı Ahmet Kurt, 18 yıl aradan sonra “Geleneksel Yapraklı Yayla Şenlikleri”ni yapmam mutluluğu ve gururu içinde bulunduklarını dile getirerek emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

Kurt “Biz öylesine büyük bir medeniyetin, öylesine kutlu bir tarih ve kültür zenginliğinin varisleriyiz ki, felaketin kayalıklarından fidan serpilen, ağır sorunların çorak bağrından filiz filiz yeşeren birlik ve kardeşlik bahçemizde el ele tutuşmasını çok şükür biliriz. Bu sayede mazlumların göz pınarlarından süzülen yaşları sileriz. Küçücük yavruların soğuktan titreyen ellerinden tutarız. Gariplerin ümidi, çare arayanların sesi, darda kalanların nefesi oluruz. Çünkü biz büyük bir aileyiz, asil ve soylu bir milletin sevdalılarıyız” dedi.

Partiye uzun yıllar emeği geçen ve vefat eden partililerin isimlerini tek tek sayan Ahmet Kurt, rahmetle andı.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen yaptığı konuşmada “Her şeye rağmen, zor şartlara rağmen, bahanesiz, gerekçesiz 53 projeyi bitirmiş durumdayız. Çok büyük tabanca dediğimiz 3 proje Allah’ın izniyle sene sonunda bitecek. Çelmede takılsa, paçamızdan da tutunsa bu projeleri söz vermiştik.” dedi.

Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için mücadele ettiklerini altını çizen Başkan Esen “Bazen ‘Başkanım yoruluyor musunuz?’ diye soruyorlar. Bize iş-güç yormuyor. Bizi yoran İstiklal yolundan istikbale giden Şerife bacıların vebali yoruyor. 5 bin ülkücü şehidin vebali yoruyor. Bu ülkenin bağımsızlık ve bütünlüğü için mücadele etmiş şehitlerimizin vebali yoruyor. Gazilerimizin vebali yoruyor. Tüyü bitmemiş yetim yoruyor. Hiç aklımızdan çıkmayan, mücadelemizde bizi diri tutan en büyük unsur bu” ifadelerini kullandı.

Başkan Esen, istatistiklere bakındığında Türkiye’de zor şartlarda, imkânsızlara rağmen mücadelesini devam ettiren en başarılı belediyelerin Milliyetçi hareket Partisi belediyeleri diye düşündüğünün altını çizerek “Cenab-ı Allah ayağımıza taş değdirmez inşallah” şeklinde konuştu.

Yapılan bazı projelerden örnekler veren Başkan Esen “Bu sene taahhütlü ve tahahütsüz 100 milyon lira borcumuzu bitirdik. 2022 yılında bitireceğimiz projelerin toplam tutarı 200 milyon lira. Sadece 2 projemize kredi kullandık. Tamamen öz kaynaklarımızla yaptık. Olmaz denilenleri yapma gayreti içerisindeyiz. Bugün için çalışsak çok arkadaşımızı mutlu ederiz ama milliyetçi hareketin ruhunu gelecek nesillere aktarabilmek, halkımıza anlatabilmek için hata yapmama çalışıyoruz. Beytül malın hakkını riayet ediyoruz” diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık ise Türkiye'nin uluslararası siyasi gelişmeler ışığında bölgesel liderlik vasfını ortaya koydukça bu durumu hazmedemeyenlerin olduğunu belirtti.

Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlerin aynı zamanda huzur, barış ve istikrara zarar vermek için fırsat kolladıklarını vurgulayan Yılık “İç ve dış mihraklarla birlikte yoğun çaba içine girdikleri açık. Uluslararası ilişkiler anlamında kaydedilen mesafe, terörle mücadelede sergilenen kararlı duruş, dar gelirli vatandaşlarımıza konut inşasındaki önemli projelerin hayata geçirilmesi, enflasyonla mücadele, yatırımın, üretimin ve ihracattaki önemli gelişmelerin malum çevreler tarafından rahatsızlıkla karşılandığı açık. Aziz Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne hiçbir unsur zarar veremeyecek, Türkiye Cumhuriyeti devleti küresel manada sürekli yükselen ivmesine devam edecek” şeklinde konuştu.

Son olarak kürsüye gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım yaklaşık bir saat süren konuşmasında Türkiye ve çevresinde yaşanan olaylara değinerek özellikle CHP ve İYİ partiye yüklendi, 2023 genel seçimlerinde Cumhur İttifakını tam destek istedi.

Yıldırın, felaketlerin gıdaya erişimi zorlaştırdığını, Rusya Ukrayna savaşıyla birlikte enerji fiyatlarının zirve yaptığının altını çizerek şunları dile getirdi:

"Doğalgaz fiyatı bir yılda 7-8'e katlandı. Şu anda bizim için böyle, bazıları için de yok. Yani Almanya, Fransa için, İngiltere için doğalgaz yok. Para ile de yok. 'Vermiyorum' dedi. Sen pahalı alıyorsun ama Almanya'ya 'vermiyorum' diyor Rusya. Öyle bir devirde yaşıyoruz ki paranın para etmediğini herkese Allah gösterdi. Avrupalılara da parasının para etmediğini gösterdi. Bütün dünyada son 40 yılın enflasyonu var. Bizde de var. Biz dünyadan ayrı değiliz. Biz de bu dünyanın bir parçasıyız. Eğer dünyada gıdaya erişim zorsa bizde de zor. Dünyada enerji fiyatları yukarı çıktıysa bizde de çıktı. Sonuç itibarıyla bugün ciddi şekilde yüksek enflasyonla karşı karşıyayız. Ekonomimiz kötü mü? Değil. Ekonominin makro değerleri çok yüksek. Borsanız zirve yapmış, ihracatınız dünya ihracatının yüzde 1'ini yakalamış. Her ay 25 milyar dolarlık ihracat yapıyorsunuz, üretiyorsunuz. Merkez Bankasında rezerviniz var. Dünya küçülürken siz büyüyorsunuz. Ama enflasyonla ilgili sıkıntı var mı? Var. Şimdi burada bütün mesele bu enflasyona fakiri fukarayı, emekliyi ve dar gelirliyi ezdirmemek, hedefimiz de budur."

Muhalefet partilerini dış politikada Türkiye'nin yanında yer almamakla suçlayan Yıldırım "Önümüz seçim. Her şey açık ve net ve her şeyi siz iyi görüyorsunuz, biliyorsunuz. Biz Türk milletinin ferasetini biliriz. Bizim sizden istediğimiz, cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı birinci turda açık ara seçtirmeniz, destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızdır. Parlamento seçimlerinde Cumhur İttifakı'na destek vermeniz, dua etmeniz ve çalışmanızı istiyoruz. Aziz Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne hiçbir unsur zarar veremeyecek" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ankara’dan gelen davetlilere plaket takdim edildi.

Etkinlik yaran, mehter ve Aşık Sefai konseri ile sona erdi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2022, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Incilay Mazi
Incilay Mazi - 2 yıl Önce

Yorum yokmus

SIRADAKİ HABER

banner304