Ilgaz ilçesine bağlı Ilısılık köyünde köy derneğinin girişimiyle başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında köyde temizlik çalışması yapıldı.

İstanbul’dan ve köyden katılan yaklaşık 300 kişiden oluşan topluluk, “Köy bize miras değil emanettir. Emanete sahip çıkalım, köyümüzü temiz tutalım’’ sloganı ile köyün içini ve çevresini temizlediler. Temizliğin dışında imece usulü ile köyün su borusunun 300 metrelik kısmı da yenilendi. Toplanan çöpler İl Özel İdaresine ait kamyonlara yüklenerek bertaraf edilmek üzere Ilgaz çöp tasnif ve bertaraf bölgesine taşındı. Temizlenen bölgeler kireçlenerek dezenfekte altına alınırken köye çöp konteynırları yerleştirildi.

Etkinlikler kapsamında İstanbul’dan köye gelen gençler köyde yaşayan büyüklerle bir araya gelerek kaynaşma ve birliktelik pekiştirildi.  Doğada kamp yaparak geceleyen gençler daha sonra büyüklerle birlikte piknik yapmayı da ihmal etmediler.

Dernek başkanı İrfan Çakır, “Tüm bu etkinliklerimize katılım sağlayan katkı sunan, hizmet eden. Etkinliğe katılmak isteyip katılamayan dualarıyla bize destek olan ve organizasyonun Her anında fedakârca Çalışan yönetim kurulu üyelerimize ve özellikle de gençlik kollarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Birlik ve beraberliğimizin ilelebet devam etmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Editör: Haber Merkezi