Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yeni kurulan şirketi Ulaşım A.Ş.’nin başına İETT eski Genel Müdürü Çankırılı hemşerimiz Arif Emecen getirildi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Ak Parti’den Çankırı Belediye Başkanlığına aday adayı olan Arif Emecan’a Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından Trabzon’un ulaşımı emanet edildi.

Trabzon’da Büyükşehir Belediye Başkanlığına Murat Zorluoğlu’nun seçilmesinin ardından ulaşımın tek elde toplanması için kurulan Ulaşım A.Ş. şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin başına daha önce İETT’de Genel Müdür olarak çalışan Arif Emecen getirildi. Emecen, İstanbul İETT’nin Genel Müdürlüğünün yanı sıra, Malatya, Kayseri’de ulaşım alt yapısını kuran ve Ankara’da da üst düzey görevlerde bulunan kişi olarak tanınıyor. Emecen'in adı daha önce de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği için geçmişti. Arif Emecen, 21 Kasım 2017’de dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından görevinden alınmıştı.

Haber Merkezimize açıklamada bulunan Arif Emecen, “Trabzon’da ulaşımın yeniden koordinasyonu ve optimizasyonunu sağlamak üzere görevime başladım.  Toplu ulaşımı izleyerek tek elden yönetilmesini sağlayacağız. Ulaşım kaynakları olan otobüsler, minibüsler ve durakları yeniden optimize edeceğiz. Trabzon ulaşımını daha güvenli ve konforlu hale getirmek üzere Trabzon insanına hizmet etmekten büyük şeref ve mutluluk duyuyorum.” dedi.

Editör: Haber Merkezi