banner198

Ilgaz Dağı Turizmine 6 Milyon liralık yatırım!

Kastamonu ve Çankırı sınırlarında yer alan Ilgaz Dağı turizmine Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı desteğiyle 6 milyon liralık macera parkı tesisi yatırımı yapılacak. Yatırımla birlikte Ilgaz Dağı’nda turizmin 12 aya çıkarılması hedefleniyor.

Ilgaz Dağı Turizmine 6 Milyon liralık yatırım!
banner145

Ilgaz Dağı turizmine Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteğiyle 6 milyon liralık macera parkı tesisi yatırımı yapılacak. Yatırımla birlikte Ilgaz Dağı’nda turizmin 12 aya çıkarılması hedefleniyor.

KUZKA’nın 2021 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında İlimiz Ilgaz İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanan Ilgaz Yıldıztepe Macera Parkı Tesisi Projesi’nin hibe desteği sözleşmesi imzalandı. Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde düzenlenen imza töreninde KUZKA ile Ilgaz Köylere Hizmet Götürme Birliği ve diğer ortaklar arasında protokol yapıldı. KUZKA tarafından 4 milyon lira hibe desteği sağlanacak Macera Parkı Tesisi ile yıllık 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde turizmin 12 aya çıkarılması hedefleniyor.

Hedef, Ilgaz Dağı'nda Turizmi 12 aya yaymak

İmza töreninde konuşan Valimiz Abdullah AYAZ, “Bu bölgeyi turizm konusunda daha ileriye taşımak için el birliği ile il özel idaremiz, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’mız ve Ilgaz Belediyemiz hep beraber çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün de bu güzel çalışmalardan birisinin imza törenine hep beraber şahitlik ediyoruz. Önümüzdeki yıl Macera Parkı'nı Ilgaz'a kazandırmak vesilesiyle bir aradayız. Bizim burada en büyük hedeflerimizden birisi tabii ki Ilgaz Dağı'ndaki turizmi 12 aya yaymak. Sadece kış turizmi değil artık önümüzdeki yıllarda yazın insanların gelip vakit geçirebileceği tesisleri buraya kazandırmak hedeflerimiz arasında. Bugün burada attığımız imzalarla bu önemli adımı atmış olacağız. Umarım önümüzdeki yıl tesislerin açılışını da hep beraber yaparız. Macera parkı Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteği, özel idaremizin eş finansmanıyla inşallah ilçemize kazandırılmış olacak.” dedi.

İmza töreninde KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan GENÇ proje hakkında detaylı bilgiler verdi.

Macera Parkı imza törenine; Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Cıbık, Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi ve Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk katıldı.

Konuşmaların ardından Köylere Hizmet Götürme Birliği ve KUZKA arasında protokol imzalandı. Protokolün ardından Valimiz Abdullah AYAZ ve beraberindekiler, projenin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Ilgaz’ın turizmle kalkınmasına büyük önem veren ve turizmi taçlandırma gayesiyle hareket eden Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, yaptığı açıklamada: “ Macera Parkı Ilgaz’ımıza Hayırlı olsun. Çankırı Valimiz Sn. Abdullah Ayaz Bey’i, Ilgaz Kaymakamımız Osman Oğuz Ekşi Bey’le birlikte ilçemizde ağırlayarak Yıldıztepe Turizm Merkezimizde hayata geçirmekte olduğumuz Macera Parkı Projesi için imzaları attık. Kış turizmin yanında yaz turizmiyle de taçlandıracağımız Yıldıztepe Turizm Merkezimiz için yaklaşık 13000 metrekare alan içerisinde 12’den fazla oyun grubunun bulunacağı macera parkı projemiz ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304