banner198

İçişleri Bakanı Soylu’nun istifası kabul edilmedi!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmediği duyuruldu.

İçişleri Bakanı Soylu’nun istifası kabul edilmedi!
banner145

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmediği duyuruldu.

Akşam sıcak saatlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Hafta sonu 31 Büyükşehirler ve Zonguldak’ta  2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesinde sokalar da yaşanan izdihamın sorumluluğunu üzerine aldığını belirterek istifa kararını duyuran Soylu’nun istifası kabul edilmedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 02:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304