Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı'yla Fatih Sultan Mehmet'in Avrupa seferlerini konu alan film, Çankırı’da Sinemax salonlarında vizyona girdi.

TRT Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın imza attığı dönem filmi "Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı", Fatih Sultan Mehmet'in Avrupa seferlerini beyaz perdeye taşıyor.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişen Fatih Sultan Mehmet'in seçkin savaşçı birliği Akıncıların hikayesini konu ediyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethinin ardından rotasını Roma’ya çevirir. Ancak bu sırada Sırp kralı Lazar, Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet'e ölümüne bağlı olan Akıncılar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar’ın planını bozmak için, harekete geçer. Fatih’in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı Filmini Yunus AVM Sinemax salonlarında 4 seans halinde izleyebilirsiniz.

17 Ocak Haftası

Seanslar: 13.30 –16.00 – 18.30 – 21.00

Telefon: 0 (376) 213 05 45

FRAGMAN:

Editör: Haber Merkezi