ÖZEL HABER: Çankırı’ya Tuz Mağarasına tedavi olmak için gelen vatandaş ulaşım engeline takıldı.

İstanbul’dan yaşayan KOAH hastası bir vatandaş, doktorunun tavsiyesi üzerine Çankırı Tuz Mağarasına tedavi olmak için geldi. Çankırı’da bir otele yerleşen KOAH hastası vatandaş, Çankırı’ya yaklaşık 18 kilometre uzaklıktaki Tuz Mağarasına toplu ulaşımın olmadığını öğrendi.

Ilgaz ilçe tarihin ilk TOKİ konutları yükselmeye başladı Ilgaz ilçe tarihin ilk TOKİ konutları yükselmeye başladı

Çaresiz kalan KOAH hastası vicdanlı bir taksiciye rastladı. Vicdanlı taksici normalde 1300 TL tutan Tuz Mağarası mesafesi için KOAH hastasından yarı yol parasını aldı. KOAH hastasını mağarada 45 dakika bekleyen taksici, bekleme ücreti de almadı.

Aslen Malatyalı olduğunu, İstanbul’dan geldiğini belirten KOAH hastası,  doktorum ‘Çankırı’da tuz mağaraları var. KOAH hastalarına iyi geliyor’ tavsiyesi üzerine bir yakınıyla birlikte Çankırı’ya geldiğini belirtti.

Ulaşım sorunu nedeni ile gitmek zorunda olduklarını söyleyen KOAH hastası vatandaş, “Öyle bir maddiyatımız, bütçemiz yok. Kolaylık olsaydı 10 gün kalırdım.” dedi.

Çankırı Belediyesinin Tuz Festivali dışında Çankırı Tuz Mağarasına toplu ulaşım seferleri bulunmuyor. Mağaraya gitmek isteyen ziyaretçiler, kendi ulaşım imkânları ile gitmek zorunda kalıyor.

Editör: Ercan Şeker