Ülkü Ocakları Başkanından Hadsize Haddini Bildirmek Rektörün Milli Görevidir!

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi göreve davet eden Şahin, “Hadsize Haddini Bildirmek Rektörün Milli Görevidir!” dedi. Şahin, konunun yakından takipçisi oalcaklarını vurguladı.

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen Şahin, yaptığı yazılı açıklama ile Saygı Duruşu ve İstiklal Marşında ayağa kalkmayan akademisyene haddinin bildirilmesini istedi.  

Şahin yaptığı açıklamanın devamında, “Bir kendini bilmez hadsizin Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde düzenlenen programda salonda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunduğu sırada ayağa kalkmaması şühedaya vefası olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu değerlerine gönülden bağlı her bir vatandaşımızı derinden yaralamıştır.” ifadelerini kullandı.

Çankırı Milliyetçi - Ülkücü Hareketin omurgası olduğuna dikkat çeken Şahin, “ Bir Anadolu şehridir, bu insan müsveddesinin Çankırı'da bu kafayla rahat dolaşması söz konusu değildir, kaldı ki bu insan müsveddesi üniversite dersliklerinde Türk Milleti'nin teminatı Türk Gençliği’ne sözde araştırma görevlisi konumuyla ne anlatacaktır? Hangi milli değerden ya da hangi manevi değerden bahsedecektir?” diye sordu.

Çankırı Ankara karayolunda zincirleme trafik kazası! Çok sayıda yaralı var Çankırı Ankara karayolunda zincirleme trafik kazası! Çok sayıda yaralı var

Şahin, “Bu soruların cevabı milli gönüllerde cevaplanmıştır. Olayın akabinde soruşturma başlatılan şahıs ile ilgili gerekenin yapılacağına olan beklentimiz elbette karşılıksız kalmamalıdır. Hadsize haddini bildirmek, milli ve manevi konularda hassasiyetine inandığımız Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Harun Çiftçi'nin milli görevidir.” mesajını verdi.

Şahin, “Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığımızın olayın yakın takipçisi olduğunu ve açılan soruşturmanın bir an evvel sonuçlandırılmasını beklediğini kamuoyuna saygıyla arz ederim.” kararlılığını belirtti.

Editör: Ercan Şeker