Çankırı Karatekin Üniversitesinin 2015 – 2016 Akademik Yılı açılış töreninde Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’a Üniversiteye sağladığı katkı ve desteklerden dolayı Fahri Doktora Unvanı ve teşekkür plaketi verildi.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş Vali Vahdettin Özcan’ın Çankırı’da göreve başladığı 2011 yılından beri hep yanlarında olduğunu ve üniversite ile ilgili her çalışma karesinde yer aldığını ifade ederek, “bu hizmetlerinden dolayı Üniversitemiz senatosu oy birliği ile kendisine fahri doktora unvanı verilmesi kararı almıştır” dedi.

 

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan “Üniversitemiz senatosu tarafından fahri doktora unvanı ile teçhiz edilmek beni duygulandırdı ve çok mutlu oldum. 2011 yılından bu yana Çankırı Karatekin Üniversitesinde her türlü merhalede varım. 2011 yılında Çankırı’da göreve başladığımda öğrencilerimiz Ballıcadaki o geçici kabulü yapılmamış yurtlarda yatıyorlardı. Şimdi ise özel yurtlarla birlikte yaklaşık beş bin öğrencimiz gecelerini, gündüzlerini sıcak ortamda bir aile ortamında geçirecek hale geldiler. Çankırı için büyük bir mesafedir bu emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  

Foto galeriye git

Vali Özcan 2011 yılında göreve başladığındaUluyazının kampüs olarak kullanılmadığını, kısa sürede büyük bir mesafe kat edilerek kampüs hüviyetine kavuşturulduğunu söyledi.

Özcan “Çankırı Karatekin üniversitesinin ilerde çok önemli bir eğitim yuvası, çok önemli bir üniversite olacağına inanıyoruz. Hem metropollere yakınlığı hemde sahip olduğu kaynaklar bakımından bu imkan ve kabiliyete sahiptir. Bizim değer dünyamızda önemli olan bir hasis sarraf gibi mezarda geçer akçeyi biriktirmektir. Burada yapılanların hepsi bu geçer akçeyi kazanabilmenin çabasıdır.Değerli senatomuza Fahri Doktora unvanı ile beni müşahhas kıldığı için şükranlarımı sunuyorum. İyi ki Çankırıda valiyim. 2015-2016 eğitim öğretim yılının hem öğrencilerimize hem öğretim üyelerimize Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”

Daha sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş tarafından Vali Vahdettin Özcan’a cübbe giydirilerek teşekkür plaketi verildi.


Foto galeriye git

Editör: Haber Merkezi