banner198

Çankırı İtfaiyesinden Yaralı Baykuş’u Kurtarma Operasyonu

Çankırı Belediyesi İtfaiye ekipleri, Yapraklı ilçesi Subaşı köyünde dikenli tellere takılan baykuşu kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.

Çankırı İtfaiyesinden Yaralı Baykuş’u Kurtarma Operasyonu
banner145

Çankırı Belediyesi İtfaiye ekipleri, vatandaşlardan gelen ihbar üzerine Yapraklı ilçesi Subaşı köyünde dikenli tellere takılan baykuşu kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.  Ağır yaralanan baykuş, ekiplerin titiz müdahalesi sonucu kurtarılarak tedavi altına alındı.

Çankırı’dan iyi haber geldi. Tellere takılarak mahsur kalan baykuş, Çankırı İtfaiyesinin özverili çalışmaları ile kurtarıldı. Vatandaşlardan gelen ihbarı değerlendiren Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ekiplerinin bir kısmını acilen Yapraklı Subaşı köyüne yönlendirdi. Tellere takılarak kanatları ağır bir şekilde yaralanan baykuş, itfaiye erlerinin titiz çalışması sayesinde kurtarıldı. Ekipler, gerekli tedavinin yapılması için götürdükleri Veteriner Hekim gözetiminde baykuşun iç kanat zarına yapışan dikenli tel operasyonla alındı. Gösterdikten sonra takibinin yapılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.  Baykuşun tedavisinin Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesinde devam edeceği bildirildi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274

banner273