Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Temsilciliği 47.dönem Olağan Genel Kurulu, İl Temsilciliği toplantı salonunda gerçekleştirdi. 

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından divan başkanlığına Ziraat Mühendisi Mustafa Arslan, üyeliklere Ziraat Mühendisi Aykut Kaytez, Ziraat Mühendisi Oktay Cengiz seçildiler. Divan Başkanı Mustafa Arslan‘ın genel kurula hitaben yaptığı konuşmasından sonra, gündeme geçildi. Gündem gereği İl Temsilcisi adayı Ziraat Mühendisi Fatih Kıraç ve Mehmet Sıtkı Gamzeli konuşmalarında Genel Kurula katılan katılımcılara teşekkür etti.

Fatih Kıraç konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Kıraç, “Ziraat Mühendisleri Odamızın, Başlıca amaçları arasında, üyelerin mesleki ve ekonomik hak ve çıkarlarının savunulması, ülke tarımı ve tarımsal üretim kaynaklarının korunması, geliştirilmesi, işletilmesi ve verimli kılınması, kırsal nüfusun toplumsal ve ekonomik kalkınmasının sağlanması, kırsal ve tarımsal gelişime yönelik strateji, politika, program ve proje oluşturulması çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla her türlü girişim ve etkinlikte bulunmaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde mevcut temsilci Fatih Kıraç ve ekibi, Mehmet Sıtkı Gamzeli listesine karşı seçimi 35’e, 12 oy ile kazandı.

Liste şu isimlerden oluştu:

İl Temsilcisi: Fatih Kıraç

İl Temsilci Yardımcısı: Kemal Olcaytuğ Arslan

Üst Kurul Delegesi: Fatih Kıraç

Editör: Haber Merkezi