100. Yıl Cumhuriyet Treni Çankırı’dan geçti. Birinci asrı için gelin gibi süslenen Cumhuriyet treni, Germece’den hareket ederek Çankırı Tren Garına ulaştı. Etkinliğe katılan 360 öğrenci, hem trenle seyahat etmenin hem de bayram coşkusunun tadınıçıkardı. 100. yıla özel biletler ile trene binen öğrencileri, garda ellerinde Türk bayrakları ile aileleri karşıladı.

Çankırı, Cumhuriyetin 100. yılına sıkı bir giriş yaptı. Tarihten kültüre, sanattan spora, tarımdan sanayiye, gelenekselden moderne, basın yayından turizme kadar geniş bir yelpazede yürütülen “100. Yılda 100 Etkinlik” projesinin çocuklara faaliyetleri de göz dolduruyor. Sabah saatlerinde Germece’den kalkan Cumhuriyet Treni, 360 çocuğa bayram coşkusu yaşattı. Öğretmenleri eşliğinde, içi dışı ile ay yıldızlı bayraklarla süslenmiş trene binen öğrenciler, ellerinde Türk bayrakları ile marşlar söyledi. Çocukların renkli görüntüleri, basın mensuplarının karelerine de yansıdı. Çankırı Garı’na yaklaşan tren, düdüğünü bu kez Cumhuriyetin 100. yılı için çaldı. Çocukları tren garında aynı heyecan ve coşku ile aileleri karşıladı.

Çankırı Ankara karayolunda zincirleme trafik kazası! Çok sayıda yaralı var Çankırı Ankara karayolunda zincirleme trafik kazası! Çok sayıda yaralı var

Editör: Haber Merkezi