Çankırı'da Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve 'Gençlik Yürüyüşü' ile kutlandı.

Tüm yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Çankırı'da kutlanıyor. Çankırı'da 19 Mayıs’ta gerçekleştirilen kutlamalar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası önünden anıt alanına kadar vatandaşlarımızın büyük coşkusuyla gerçekleşti.

Yürüyüşe Vali Abdullah Ayaz ile ailesi, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ile Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Siyasi Parti İl Başkanları, Daire Amirleri, STK Temsilcileri, ortaöğretimde okuyan kız ve erkek öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

Atatürk Anıtı önünde konuşma yapan Vali Abdullah Ayaz “19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve beraberindeki heyetin Samsun’a çıkışıyla yakılan kurtuluş mücadelesi ateşinin, daha sonrasında verilen büyük mücadele, verilen şehitler, yaralanan gaziler ve tüm toplumumun büyük fedakarlığıyla, kurtuluş mücadelesinin sona ermesinin 102. Yıldönümünü  hep beraber salgın tedbirleri içerisinde de olsa idrak etmenin gayreti içerisindeyiz. Gençler; ülkemizi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve o günkü millletimiz kurdu ama gelecek sizlere emenet. Bugün bizlerin ve şu anda buradaki hazirunun bulunduğu makamların başlarında inşallah ileride sizler olacaksınız. Devletimiz tüm gücüyle sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için gayret göstermekte. İnşallah günü geldiğinde şu anda taşıdığımız bayrakları sizlere teslim edeceğiz ve sizler inşallah bugüne milletimizi getirenlerin çok daha üzerinde gayret göstererek, bizlerden çok daha fazla çaba sarfederek, vatanımızı, milletimizi ve devletimizi çok güzel yarınlara taşıyacaksınız. Bugüne kadar emek verenleri, gazilerimizi, şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla selamlıyorum. Vatan sizlere emanet. Geleceği inşallah yüceltecek, yükseltecek, bizlere, çocuklarımıza ve torunlarımıza daha iyi bir ülke inşa edecek olan sizlersiniz. Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı kutluyor, katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum.” dedi. 

Program protokol üyelerinin gençlerle birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

.

Editör: Haber Merkezi