Aile Destek Programı Uzatıldı mı? Son Ödeme Ne Zaman Yapılacak?

2024 Temmuz ayında sona ermesi planlanan Aile Destek Programı'nın uzatılıp uzatılmayacağı, ödemelerden faydalanan vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. 2022 yılında başlatılan ve hane içi gelir durumuna göre değişen Aile Destek ödemeleri, pek çok aile tarafından yakından takip ediliyor.

Elazığ Haber'in haberine göre, geçtiğimiz Haziran ayında uzatılan Aile Destek Programı'nın sonuna yaklaşılıyor. Yapılan açıklamaya göre, 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2024 yılı Haziran ayı için yapılacak. Bu ödemeler ise takip eden Temmuz ayında hesaplara yatırılacak ve böylece Aile Destek Programı sona erecek.

Aile Destek Programı'nın uzatılmasına yönelik şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Yeni bir uzatma kararı alınmaması durumunda, program Haziran ödemelerinin Temmuz ayında yapılması ile son bulacak.

Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Aile Destek Programı ödemeleri her ayın 15-31'i arasında hesaplara yatmaktadır

Çelenkyolla'da Çelenk Fiyatlarını İnceleyin Çelenkyolla'da Çelenk Fiyatlarını İnceleyin

Aile Destek Ödemesi Yattı mı?

e-Devlet sistemi üzerinden, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" ekranına T.C. kimlik numarası ile giriş yapan vatandaşlar, ödemelerine ilişkin bilgi edinebiliyor.

Editör: Haber Merkezi