Çankırı'da Yol Projeleri İçin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile AK Parti Heyeti  görüşme gerçekleştirdi.

Çankırı'da Yol Projeleri İçin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan görüşme gerçekleştirdi.

Çankırı'da devam eden yol projeleri ve yeni düzenlemelerle ilgili önemli adımlar atılıyor.
Bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile görüşme gerçekleştirildi. Görüşmeye, AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan ve belediye başkanları katıldı. Görüşme hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Erdoğan, “Projelerin hayata geçirilmesiyle Çankırı'da ulaşım altyapısı daha da güçlendirilecek” dedi.

Görüşme hakkında açıklama yapan Koray Erdoğan: “Grup Başkanvekilimiz ve belediye başkanlarımız ile birlikte Ulaştırma Bakanımızla Çankırımızın ulaştırma bakanlığı ile ilgili devam eden ve yapılması planlanan projeleri istişare ettik.  Görüşme neticesinde, Çankırı Merkez Ovacık Grup Yolu, toplamda 55 kilometrelik mesafesi ve 22 köyü kapsayacak şekilde karayolları ağına dahil edilecek. Bu adım, bölgedeki ulaşımın daha güvenli hale  getirerek kazaların önlenmesini sağlayacak.

-Çankırı Merkeze bağlı İnandık Köyü girişine bir kavşak yapılması planlanmakta. Bu kavşak, köye giriş çıkışları daha güvenli hale getirecek. 

-Çankırı Merkez Çevre Yolunun hızlı bir şekilde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulması için sayın bakanımızla görüştük. 

Çankırı’da vatandaşlar sandık başına gitti! Oy verme işlemi devam ediyor Çankırı’da vatandaşlar sandık başına gitti! Oy verme işlemi devam ediyor

-D100 karayolu Bayramören Kavşağında düzenleme yapılmasını planlıyoruz.   Çok sayıda kazanın meydana geldiği kavşakta, bayram ve tatil dönemlerinde yoğun trafik sebebiyle uzun beklemeler yaşanıyor. Düzenleme sonrası bu sorun ortadan kalkmış olacak.

-Bütün ilçelerimizi birbirine yakınlaştıran önemli projelerimizden Korgun-Kurşunlu yolunun, Korgun girişinden hemzemin geçiş bağlantısı ile Kurşunlu girişinden D-100 Karayoluna bağlantısı tamamlanacak.

-Çankırı ve Ankara’yı birbirine bağlayan ve yapımı devam eden Orta-Şabanözü-Çubuk yolunun kısa sürede tamamlanması için sayın bakanımızla görüştük.  Bu yolun tamamlanması, bölgedeki ulaşım ağına çok önemli katkılar sağlayacak.


Görüşmenin olumlu ve verimli geçtiğini belirten Erdoğan , projelerin tamamlanmasıyla Çankırı'da ulaşım altyapısının güçlendirilmesi ile trafik güvenliği artırılmış, vatandaşlarımıza daha konforlu yolculuk sağlanmış olacak.  Çankırımıza yapılan ve yapılacak olan bu projeler için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu’na ve Çankırı Milletvekilimiz, Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu’na  çok teşekkür ediyorum.“ açıklamasını yaptı.

Kaynak: AK Parti Çankırı İl Başkanlığı