AK Parti ve MHP'nin seçime ayrı adaylarla gireceği 22 il belli oldu! Yapılan açılamada seçimlerde ayrı ayrı girilecek illerde demokratik bir yarış sergilenileceğine vurgu yapıldı.

AK Parti ve MHP'nin yerel seçimlerde, 30 büyükşehirde iş birliği yapma kararının ardından, büyükşehir statüsünde olmayan diğer kentlerde de ittifak yapma kararı almıştı. Bu kapsamda, iki parti arasında 51 il için iş birliği planı netleşti. Buna göre MHP 24 ilde aday göstermeyerek AK Parti'yi destekleyecek. İki parti de 22 ilde ayrı aday göstererek yarışacak.

AK Parti ve MHP, 30 büyükşehirde ortak aday çıkaracak. Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilde ise iş birliği planı netleşti.

AK Parti ve MHP 22 ilde ayrı adaylar çıkararak yarışacak. Bu iller ise Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat olarak sıralanıyor.

AK Parti, kalan 29 ilin 24'ünde ise aday çıkaracak, 5 ilde MHP'yi destekleyecek. AK Parti'nin aday göstereceği ve MHP'nin de destekleyeceği iller ise Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak olacak.

Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan TPO'nun buğday alım fiyatını eleştiridi Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan TPO'nun buğday alım fiyatını eleştiridi
Editör: Haber Merkezi