Avrupa şampiyonu eski milli atlet Süreyya Ayhan, Çubuk Yavuz Selim Ortaokulu’na Beden Eğitimi öğretmeni olarak atandı.

6 Eylül'de başlayacak olan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına sayılı günler kala eski milli atlet Süreyya Ayhan, öğretmenlik mesleğine adım atıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından milli sporcu kontenjanından 3 ay önce Beden Eğitimi Öğretmenliği kadrosuna alınan 42 yaşındaki Süreyya Ayhan, ders zilinin çalmasıyla birlikte Çubuk Yavuz Selim Ortaokulu’nda Beden Eğitimi öğretmeni olarak ders başı yapacak.

Antalya’da yaşayan Ayhan’ın Çubuk’tan ev satın aldığı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Avrupa Şampiyonu başta olmak üzere bir çok başarıya imza attıktan sonra doping skandalıyla pistlerden ömür boyu men edilen Süreyya Ayhan Kop'un memleketi Çankırı'da 2003 yılında Çankırı İstasyon Meydanı'na dikilen heykeli, 'yıprandığı ve bakımsız kaldığı' gerekçesiyle belediye meclisi kararı ile kaldırılarak, belediyenin asfalt şantiyesindeki deposuna konulmuştu.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, "2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı, 6 Eylül'de başlayacak, 1. dönem ara tatili 15-19 Kasım arasında, yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat arasında, 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan arasında olacak ve karneler 17 Haziran 2022'de dağıtılacak" açıklamasında bulundu.

Editör: Haber Merkezi