Daha yeşil bir Türkiye için gerçekleştirilen “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” projesinde, 1100 fidan, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü’ne dikildi.

81 ilde 2023 noktada, 11 Kasım saat 11.11’de hayata geçirilen projenin Çankırı ayağı, üç merkezde yapılan toplu fidan dikimleri ile tamamlandı. Bu merkezlerden birisi olan Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü ağaçlandırma sahasında gerçekleştirilen törene, akademik/idari personel, öğrenci ve Çankırılılardan oluşan 1000'in üzerinde vatandaş katılım sağladı.

Törende ilk fidanı diken Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” hadisini hatırlatarak, Türkiye genelinde yapılan projenin ÇAKÜ’de de hayat bulmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti. Ayrancı: “Bugün 1000’i aşkın ağaç dikiyoruz ama ne kadar diksek azdır. Hayatlarımızı ve dünyamızı güzelleştirmek için, ömrümüzün sonuna kadar fidan dikmeyi hayat felsefemiz haline getirmemiz gerekiyor. Gelecek nesillerin çok güzel bir dünyaya ulaşması için buradayız ve bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle fidan dikmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ayrancı’nın konuşmasının ardından festival havasını andıran görüntüler eşliğinde akademik ve idari personel ile öğrenci toplulukları ve vatandaşlar belirlenen noktalara toplamda 1100 fidanın dikimini gerçekleştirdi.

Editör: Haber Merkezi