Çankırı CHP örgütü Cumhuriyet'in 100'uncu yaşını kutladı!

Çankırı Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Şükrü Kanat ve Merkez İlçe Başkanı Salim Aydınlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ortak kutlama mesajı yayımladı.

CHP’li yöneticiler Kanat ve Aydınlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

“100 yıl önce bugün; Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından ülkemizin ulusal bağımsızlığının, demokrasisinin ve çağdaş bir toplumun temelleri atılmıştır. 100 yıl önce bugün bir milletin azmi ve kararlılığıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bizlere bırakılan en önemli mirastır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu mirası korumak, geliştirmek ve geleceğe taşımak ise bizlere düşen en büyük sorumluluktur. Büyük bir inanç ve kararlılıkla söylüyoruz ki; Cumhuriyetimizin 100. yaşı, gerçek vatanseverlerin, gerçek demokratların iktidarında kutlanacaktır

Bu duygu ve inançla 100. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyoruz. Cumhuriyet'imizin 100. yılı ve Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.

Erdoğan’ın Kurban Bayramı mesajında  “Gazze” vurgusu Erdoğan’ın Kurban Bayramı mesajında “Gazze” vurgusu
Editör: Haber Merkezi