ÖZEL HABER: Sumitomo Rubber AKO ve Petrol İş Sendikası müzakere masasına oturdu

Çankırı’da Sumitomu Rubber AKO Lastik Fabrikasında 42. Gününe gren grevde taraflar İstanbul’da müzakere masasına oturdu.

Çankırı’da yeni sanayi kooperatifi kuruldu Çankırı’da yeni sanayi kooperatifi kuruldu

Petrol İş Sendikası Genel Merkezinde Saat: 10.00’da başlayan görüşmeler de öğle arası verildi. Öğle arasından sonra tekrar başlayan müzakereler ucu açık bir şekilde devam ediyor.

Çankırı Postası Haber Merkezimizin edindiği bilgilere göre; Müzakere masasında işçileri temsilen Petrol İş Sendikasının 4 Genel Başkan Yardımcısı, Petrol İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topçu ve yardımcıları, 7 Baş temsilci ve sözleşme uzmanı avukatlar yer alıyor.   Sumitomu Rubber AKO Lastik Fabrikası adına ise masada Japon Genel Müdür ve birisi Türk birisi Japon olan Genel Müdür Yardımcıları ile Avukatlar ve Sumitomo Rubber Bordro Şefi bulunuyor.

Toplantıya KİPLAS Genel Sekreteri Av. Ulaş Yıldız katılan isimler arasında yer alıyor. Toplantıya yaklaşık 26 kişi katılıyor.

Toplantıya anlaşma sağlanması ya da ufak pürüzler kalması durumunda Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Aküyüz ve  Sumitomo Rubber AKO CEO’su Toshihiko Komatsu’nun katılması bekleniyor.

Editör: Ercan Şeker