Çankırı sağlığının başında 3 yıldır görev yapan İl Sağlık Müdürü Operatör Doktor Hüseyin Keskin, 2 ay önce başlattığı istifa sürecinin tamamlanamsının ardından görevinden ayrıldı.

Çankırı Devlet Hastanesinde yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili açtığı soruşturma ile adından söz ettiren İl Müdürü Hüseyin Keskin, soruşturmanın üzerine ciddiyetle giderek yerleşik düzencilerin işlediği iddia edilen suç dosyalarını belgeleyerek yargı yolunun açılmasını sağlayan bürokrat olarak dikkat çekmişti. 

Çankırı Postasına özel açıklamalarda bulunan Doktor Hüseyin Keskin, kamuoyunda görevinden alındığı şeklinde lanse edilen bilgilerin doğru olmadığını söyledi.

Görevden alınan bir yöneticinin imza yetkisinin elinden alındığına dikkat çeken Doktor Hüseyin Keskin, “Benim yöneticilik ve imza yetkim halen duruyor. Bu ayrılık 2 ay önce tarafımdan planlanmış şekilde gerçekleşmiştir. Aylar önce yapmış olduğum talep uygun görülüp, üst mercilerin oluru ile önü açıldı.” dedi.

Çankırı Postası Haber Merkezimize konuşan İl Müdürü Hüseyin Keskin, “Çankırı’da 3 yıldırı sözleşmeli üst yönetici olarak görev yapmaktayım. Kendi planlamış olduğum program dahilinde 2019 Ağustos ayı sonu görevimden ayrılmak üzere istifa dilekçemi vermiştim. İki ay önce tamamen benim planladığım şekilde başlayan süreç, hatta ötelenmiş halde üst mercilerin oluru ile sonuçlandı. Yöneticilik mesleğinden asıl mesleğim olan Üroloji doktorluğunu sürdürmek istediğim için ayrıldım. Görevden alınma gibi bir durum söz konusu değil. Halen yöneticilik imzam devam ediyor. Ancak ilişiğimi en kısa sürede keseceğim.” dedi.

Üç yıldır Çankırı’da ikamet ettiğine dikkat çeken Keskin, “Benim burada devam etme düşüncem olsa evimi taşımazdım. Bir ay önce evimi taşıdım. Bu tür görevler kendini buraya vermeden yapılacak görevler değildir. İki ay önce istifa dilekçesi sunan birisinin görevden alınması mümkün mü? Ben aylardır gördüğüm tanıdığım herkesle vedalaşıyorum.  Vermiş olduğum dilekçe kayıtları ortada. İstifamın tamamlanması için sadece dilekçe vermekle kalmadım ‘Ne zaman bu iş sonuçlanır?’ diye surecide takip ettim. Bazıları bu durumdan algı yapmaya çalışıyor. İşin gerçeği budur. Bunun dışında gerçek dışı ifadeler zandan ibarettir.” açıklamasında bulundu.

Keskin “Devletim adına elimden gelen hizmeti yapmaya çalıştım. Elimden geldiği kadar düzgün bir duruş sergilemeye çalıştım. Benim için önemli olan yüce Allah’ın katında yaptığım çalışmaların değerlendirilmesidir. Çankırı’nın benim üzerimde çok hakkı var! Çankırı’dan asla kötü duygularla ayrılmıyorum. Devlet için vicdanen doğru düşündüğüm şeyleri yaptım. İçim rahat!” ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi