Aralarında Çankırı'da bulunan operasyonda 57 şüpheli yakalandı Aralarında Çankırı'da bulunan operasyonda 57 şüpheli yakalandı

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde çıkan bıçaklı kavga da Alparslan Gökçe (34) göğsünden aldığı çok sayıda bıçak darbesi ile hayatını kaybetti.

Olay, Ilgaz ilçesi Kale Kırı mevkiinde 1 Haziran Cumartesi akşamı Saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Ilgaz’da oto yıkamacılığı yapan Korgun Kesecik nüfusuna kayıtlı Alparslan Gökçe ile orman kesim işi yapan mevsimlik işçiler arasında gün içerisinde alacak verecek davsı sebebiyle kavga çıktı.

İddialara göre; gündüz yaşanan kavganın ardından akşam saatlerinde yeniden alevlendi.  Alparslan Gökçe ve arkadaşı S. T.’nin aracının önü Kale Kırı mevkiinde bir grup mevsimlik işçi tarafından kesildi. Burada çıkan kavgada Alparslan Gökçe göğsünden defalarca bıçaklandı. Arkadaşı S.T.’de yaralandı. Kavganın 112 ekiplerine ihbar edilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri gönderildi. Ağır yaralı olarak Ilgaz Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan Alparslan Gökçe, ilk müdahalenin ardından ambulansla Çankırı Devlet hastanesine sevk edildi. Yolda iki defa kalbi çalıştırılan Alparslan Gökçe, ambulansta hayatını kaybetti. S. T.’nin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bıçaklama olayına karışan mevsimlik işçiler, O.E., G.E. ve Ö.K, Pazar günü çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

On yaşında babasına kaybeden ve bekar olan Alparslan Gökçe ise annesi ile birlikte yaşadığı Kesecik köyünde dün ikindi namazının ardından göz yaşarlı arasında toprağa verildi.

Bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Alparslan Gökçe’nin ağabeyi Orhan Gökçe, Dağ gibi kardeşim genç yaşında gitti. Dayanılmaz bir acı yaşıyoruz. Davamızın sonuna kadar takipçisi olacağız. Katillerin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum” dedi.

Orman kesim işi yapan mevsimlik işçilerin Ilgaz ilçesinde ikamet ettikleri ve bu cinayetin ardından gönderilmeleri isteniyor.

Editör: Ercan Şeker