Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 24 Ağustos gece yarısı yayımlanan atama kararıyla Çankırı’da 6 kaymakamın görev yeri değişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesinde, birçok kaymakam ve vali yardımcısı ile bürokratta görev değişikliğine gidildi; 42 ile yeni jandarma komutanı atandı. Atama kararı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3. maddelerine dayanarak yapıldı. Bu nedenle bazı isimler, yeniden aynı görevlerine atandı. Kararla, Çankırı'ya bir vali yardımcısı ve bir kaymakam, ataması yapıldı.

Erdoğan'ın imzasıyla Ağustosta yayımlanan kararnamelerle; Elazığ Ağın Kaymakamı Burak Yılmaz, Çankırı Vali Yardımcısı olarak atandı. Diyarbakır Lice Kaymakamı Muhammed Evlice, Ilgaz Kaymakamlığına atandı.

Çankırı Belediyesi’nden grev yapan işçilere destek! Çankırı Belediyesi’nden grev yapan işçilere destek!

Bayramören Kaymakamı Fatmagül Dalmış Konya Vali Yardımcısı, Orta Kaymakamı Mehmet Ali Uzun Adıyaman Vali Yardımcısı ve Kurşunlu Kaymakamı iken Kayseri Sarız kaymakamlığına dair ataması iptal edilen İlyas Öztürk Diyarbakır Vali Yardımcısı oldu.

Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi Elazığ Karakoçan Kaymakamı, Yapraklı Kaymakamı Emre Oğuztürk Erzurum Aşkale Kaymakamı, Şabanözü Kaymakamı Memet Zahit Uzun Bitlis Güroymak Kaymakamı olarak atandı.

Editör: Haber Merkezi