ÖZEL HABER: Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocan’ın istifasının ardından bakanlık koltuğuna İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu getirildi.

Ilgaz Dernekler Birliği, Memişoğlu’ndan boşalan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne 1968 yılında Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde doğan, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Gökceoğlu’nun getirilmesi için kampanya başlattı.

Çankırı Ilgaz Dernekler Birliği hazırladığı görsel ile Dr. Hasan Gökceoğlu’nun atanmasını içtenlikle diledikleri mesajını paylaştı.

Kızılırmak'ta boğulma tehlikesi geçiren Bekir Ç. kök hücre tedavisi alacak Kızılırmak'ta boğulma tehlikesi geçiren Bekir Ç. kök hücre tedavisi alacak

Mesajda, Dr. Gökceoglu, yıllardır sağlık sektöründe gösterdiği üstün başarı ve özverili çalışmalrı ile İstanbul gibi büyük ve dinamik bir şehrin sağlık sorunlarını etkin çözümler üretebileceğinin en önemli göstergesidir” ifadesine yer verildi.

086Aff99 De92 4B20 A2A3 01E49Aedb629

Dr. Hasan Gökceoğlu kimdir?

2 Şubat 1968 yılında Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde doğan Hasan GÖKCEOĞLU, ilkokulu İstanbul Bağcılar Yıldıztepe İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi İstanbul Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nde, Lisansı'nı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ve Yüksek Lisans'ını da Beykent Üniversitesi Hastane Yönetimi ve Sağlık İşletmesi alanında yapmıştır.

1994- 1995 yılları arasında Çankırı Kızılırmak Kahtalı Köyü Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimi olarak, 1995- 1996 yılları arasında Çankırı Kızılırmak İlçe Sağlık Grup Başkanlığı'nda, 1996-2001 yılları arasında Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hekimi olarak, 2001-2004 yılları arasında Medline Ambulans Hizmetleri ve Toprak Gıda ve Akçan-SA’da İş Yeri Hekimi olarak, 2004-2005 yılları arasında Kastamonu Abana İlçesi Merkez Sağlık Ocağı'nda Sorumlu Hekim olarak, 2005-2007 yılları arasında Giresun İl Sağlık Müdürü olarak, 2007- 2012 yılları arasında İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak, 2012- 2016 yılları arasında İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak, 2016- 2017 yılları arasında İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim olarak, 2018- 2019 yılları arasında Sultangazi Lütfiye Nuri Murat Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yapmıştır.

2007 yılında yapılan Genel Seçimlerde İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı olmuştur. 2007 yılından itibaren İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini yürüten Hasan GÖKCEOĞLU, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri nedeniyle 10 Mart 2011 tarihinde görevinden istifa etmiştir. Bu süreç içerisinde ÖNDER (İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği, İDV (İstanbul Dostluk Vakfı) İcra Kurulu Üyeliği, BAKİMDER (BAKIRKÖY İ.H.L. Mezun ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu) Başkanlığı, STK (Sivil Toplum Kuruluşu) Üyelikleri, Türk Tabipler Birliği Üyeliği, Hekim Hakları Üyeliği 'ne bağlı olmuş ve aktif görev almıştır.

2019'da başlayıp halen İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Birimi'nde Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. ÖNDER (İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olan, İDV (İstanbul Dostluk Vakfı) İcra Kurulu Üyesi, BAKİMDER (Bakırköy İ.H.L. Mezun ve Mensupları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten, ÖNSİAD (Önder İş Dünyası Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkan Vekili olan, Türk Tabipler Birliği Üyesi olan, Hekim Hakları Derneği Üyesi olan GÖKCEOĞLU; çalışmış olduğu olduğu kurumlardan çok sayıda Takdir ve Teşekkür belgesi almış, aynı zamanda birçok Sertifika'ya da sahiptir, İngilizce ve Arapça bilmektedir. GÖKCEOĞLU; Ekim 2021'de '3K- Kuantum, Kainat ve Kur'an-ı Kerim' adında; İnsanoğlu'nun evreni anlama çabasına Kur'an-ı Kerim'deki ayetleri güncel bilimsel verilerle harmanlayarak ışık tutmuş, Kainatı anlama ve anlatmaya yönelik önemli bir kitap yazmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Editör: Ercan Şeker