ÖZEL HABAER: Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Afşar Köyü Asar tepeden havalan yamaç paraşütçüsü Aytekin Ocak, Asar tepenin en uzun uçuş rekorunu kırdı.

Çerkeş’in Afşar Köyü Asar tepeden kalkan yamaç paraşütçüsü Aytekin Ocak, 142 km uçarak Ankara Temelli yakınlarına indi. Aytekin Ocak’ın kat ettiği mesafe bugüne kadar Asar Tepeden kalkan en uzun mesafe rekoru olarak kayıtlara geçti.

Çerkeş’e Meslek Yüksek Okulu Binası temel atma töreni gerçekleşti Çerkeş’e Meslek Yüksek Okulu Binası temel atma töreni gerçekleşti

Çankırı’da yamaç paraşütü sporunun yapıldığı merkezlere Asar tepe’de katıldı. Son yıllarda özellikle Ankaralı yamaç paraşütü sporunu gönül veren pilotların uğrak yeri haline gelen Asar Tepe, Çankırı’nın yamaç paraşütü ile ünlü ilçesi Bayramören’den sonra Çankırı’da yamaç paraşütü yapılan noktalardan biri oldu.

Yamaç Paraşütü Federasyonu Çankırı İl Temsilcisi Ali Demir, “Çerkeş Afşar Köyü Asar Tepe adından söz ettirmeye devam etmektedir. Daha uçuşların yeni başlamasına rağmen tepeye ait mesafe rekoru Aytekin Ocak tarafından Doğrusal 142 km ile kırılmıştır. Daha önceki rekor Haziran ayının başında Mustafa Erdoğan tarafından Doğrusal 41,4 km idi. Bölge yamaç paraşütü açısından gerçekten çok elverişlidir. Yakın gelecekte bu tepeden kalkılarak Türkiye rekoru kırılmasının mümkün olduğunu düşünüyorum. Bölgenin tanıtımı ve adının tüm Dünyada duyurulması için etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Aytekin Ocak, Çerkeş, Kızılcahamam, Kahraman Kazan, Ayaş rotasını takip ederek Temelliye indi. Aynı anda kalkış yapan Nuri Gül ve Yılmaz Cansari ise Ankara Kızılcahamam ilçesine iniş yaptılar.

C218A2E3 D6E4 4Fe0 827C Af998C9A8538

Editör: Günnur Şeker